Ilmad kavatsevad kuulu järgi veelgi külmemaks minna. Paljud koolibussid jäävad tulemata. Esmaspäeval hilines näiteks maakonnaliini buss lausa kolmveerand tundi. Kas keegi suudaks sellise külmaga nii kaua bussi oodata?

Kui täna kooli läksin, oli klassis vaid kaks õpilast, mina olin kolmas. Koolis ei toimunud mitte midagi, lihtsalt istusime arvutiklassis ja tegime, mis ise tahtsime. Õpilasi puudub nii palju, et uut osa ei saa ju tunnis edasi võtta. Seega polegi mõtet kooli minna. Nii läksin ka mina pärast natukest aega istumist koju tagasi. Jõuan kodus selle ajaga palju rohkem ära teha kui koolis.

Külmapühasid ei ole meie kool vaatamata käredale pakasele välja kuulutanud, seega tuleks siiski kooli minna kõigil neil, kes saavad. Aga kui seal ei tehtagi midagi kasulikku, mis mõtet on siis minna? Linnavalitsus võiks ikka selles osas vastu tulla ja nädalakese pausi võtta. Õpetajatel ei ole lihtsalt, keda õpetada. Kui koolitöö ei toimu, võiks ju väikese pausi teha. Vähemalt on kool sellega natukene vastu tulnud, et õpilasi ei märgita põhjuseta puudunuteks. Nii paljud õpilased on haiged, et õpetajad ei jõua seda kirja panna.

Täna öösel lõhkes selle talve külmarekord. Ma isegi ei mäleta, palju see täpselt oli, aga lähenes -30le. See nädal pidi minema isegi üle -30.

Kuna meie koolil võimlat ei ole, siis tuleb kasutada teise kooli oma. Seetõttu tuleb kehalise kasvatuse tundidesse kõndida päris pikk maa. Minekuga ei olegi erilisi probleeme, kuid tagasitulemisega küll. Lapsed on ju väsinud ja mis kõige halvem, nad on kas higised või just pesemast tulnud. Nii jäävad haigeks ka need lapsed, kes sinnani terved on olnud.

Ma mõistan, et õpetajad saavad koolis veedetud tundide eest palka, kuid siiski võiks midagi ette võtta. Kas on kahju need mõned tunnid suvest võtta? Isegi, kui paljud õpilased ei tahaks suvel kooli tulla, oleks kohal arvatavasti siiski rohkem õpilasi, kui praegu.