Allkirjade kogumise aktsioon algas tänavu kevadel veebikeskkonnas www.meeitahaeurot.com. Suvel koguti lisaks e-allkirjadele paljude aktivistide abiga allkirju tänavatel ja avalikel üritustel, teatas kampaania korraldaja Anti Poolamets.

„Suvel saime inimeste käest ääretult head tagasisidet, tänavatel allkirju kogudes tekkisid koguni järjekorrad. See andis kinnitust, et Eesti rahvas ei ole valmis oma rahast loobuma. Ka Saar Polli poolt läbi viidud rohkem kui 1500 küsitletuga avaliku arvamuse uuring näitas, et enamus rahvast on ülekaalukalt krooni säilimise poolt,“ ütles Poolamets.

„Spetsiaalse rahvahääletuse korraldamata jätmine ja otsene vastuolu põhiseaduse paragrahviga 111, mille järgi Eesti raha emissiooni ainuõigus on Eesti Pangal, näitab, et eurole üleminek ei ole legitiimne,“ väitis tuntud eurovastane.

Veebikeskkonna www.meeitahaeurot.com eestvedaja Peeter Proos lisas: „Paljud tahtsid oma meelsust avaldada ning selleks tegime veebikeskkonna, kus oma seisukoht välja öelda. Mul on tõeliselt hea meel, et nii paljud inimesed peavad Eesti krooni tähtsaks. Olen kogu oma elu krooni ajal elanud ja tahaksin seda teha edaspidigi.“