„Veel kuu tagasi mõtlesin pigem sportlaskarjääri jätkamisele ning sellega seotud muredele ja rõõmudele. Minu valik on Reformierakond, jään ikka Pärnu patrioodiks, kuid kuna tegin otsuse kandideerida üsna hiljuti ja Pärnus oli meeskond juba koos, siis kandideerin Harju- ja Raplamaal. Meeskonnas tuleb alati mõelda, et võidab terviklikum meeskond,“ sõnas Jüri Jaanson.

„Nii nagu tippspordis, nii ka poliitikas ei ole oluline mitte osavõtt, vaid tulemus. Riigikokku kandideerimine annab võimaluse muuta kogu Eesti elu paremaks, kui parlamenti valituks osutun, tahan teha samas kõvasti tööd, kui tegin spordimaailmas. Valdkonnad, mis on mulle isiklikult lähedasemad ja millega soovin poliitikas tegeleda on sotsiaalvaldkond, sealhulgas puuetega inimesed, haridusteemad ning sport,“ lausus Jaanson.

Jüri Jaanson on pälvinud aasta kodanik 2004 ja aasta meessportlane 1990, 1995 ja 2004 tiitlid. Jüri Jaanson on abielus, tal on kaks tütart.

Sel aastal on Reformierakonnaga liitunud üle 2000 inimese, teiste hulgas Tallinna Inglise Kolledži direktor Toomas Kruusimägi, Lääne-Viru maavanem Einar Vallbaum, Elva lastekodu direktor Kai Räisa, motokrossisõitja Juss Laansoo, tantsutreener Martin Parmas, Jõhvi, Puhja, Viiratsi ja Juuru vallavanemad, Euroopa Inimõiguste Kohtu endine kohtunik, õigusteadlane Rait Maruste, IT-ettevõtja Andrei Korobeinik ja konkurentsiõiguse tippasjatundja Kaja Kallas.