Vene meediategelaste petitsioon avaldati internetilehel Openspace peale 5. novembril Moskvas toimunud intsidenti, mille tulemusena viibib koduõuel läbipekstud Kašin haiglas koomas. Rünnakut seostakse tema tööga.

„Teleajakirjanik Vladislav Listjevi mõrvast on möödunud 15 aastat. Anna Politkovskaja tapeti neli aastat tagasi. Himki Pravda toimetaja Mihhail Beketov sandistati üle-eelmise aasta novembris. Kõik need kuriteod on siiani lahendamata," tuletavad ajakirjanikud võimudele oma kolleegide vastu suunatud kuritegusid meelde.

Pöördumise autorid kinnitavad, et ajakirjaniku õigus täita normaalselt oma kohustusi ja mitte tunda hirmu oma elu eest on sõnavabaduse lahutamatuks garantiiks. Seetõttu on hädavajalik viia Kašini rünnaku uurimine lõpuni ja karistada süüdlasi. Sama tuleb teha ka Politkovskaja ja Beketovi puhul.

Märgitakse, et ainuüksi sel aastal on Venemaal tapetud kaheksa ja rünnatud 40 pressi esindajat.

Teiste seas on sellele dokumendile alla kirjutanud tuntud Vene ajakirjanikud nagu dokumentaalsarja Namedni (Hiljaaegu) autor Leonid Parfjonov, teleajakirjanik Andrei Lošak, ajakirja Esquire peatoimetaja Filipp Bahtin, Forbesi peatoimetaja Maksim Kašulinski ja paljud teised.

Moskva siseasjade peavalitsuse ees toimub päev läbi rida non-stop pikette, millega nõutakse Oleg Kašini juhtumi objektiivset ja täielikku uurimist. Aktsioone koordineeritakse sotsiaalvõrgustiku Twitter vahendusel.

Pühapäeva õhtu seisuga oli petitsioonile internetis juba allakirjutanud üle 300
meediategelase ja Kašini toetaja. Mitmed inimesed andsid toetusallkirja otse miitingul, kuhu tuli kohale ka sõltumatu raadiojaama Ehho Moskvõ juht Aleksei Venediktov ja Novoja Gazeta peatoimetaja Dmitri Muratov.