23. juunil on Vabaduse platsil rivis üle 800 inimese. Viljandi kesklinna rivistuvad üles üksused kaitseliidu Sakala, Järva, Põlva, Tartu, Võrumaa ja Valgamaa malevast ning noorkotkad, naiskodukaitsjad, kodutütred, politsei ja piirivalve rühm ja Tallinna maleva noorkaitseliitlaste rühm. Taktsammu hoiavad kaitseliidu ja kaitseväe orkestrid.

Võidupüha paraadi juhib ja üksusi tervitab kaitseliidu ülem kolonelleitnant Raivo Lumiste. Paraadi võtab vastu president Toomas Hendrik Ilves, kes peab ka võidupüha kõne ja annab maakondade esindajatele üle võidutule. Võidutule võtavad presidendilt tänavu vastu ja viivad oma kodu maakonda kaitseliidu malevate parimad vabatahtlikud üksuste juhid.

Maakaitsepäev jätkub Vabaduse platsil sõjaväeorkestrite vigurmarsiga, kus meeleoluka etteaste teevad kaitseliidu koondorkester, orkester Popsid, kaitseväe orkester, politsei- ja piirivalveameti orkester, Tallinna Tuletõrjeühingu puhkpilliorkester ning külalisorkester Leedust.

Vahetult pärast võidupüha paraadi äramarssi saadab Viljandimaa maavanem keskväljakult Viljandimaa tuletoojale antud võidutule maakonna linnadesse ja valdadesse.

Lauluväljaku ja Vabaduse platsi vahelisele haljasalale seatakse üles kaitseliidu tagalatoetuse näidisüksus, kus linnarahvas saab uudistada meditsiinitehnikat ning maitsta väliköögis valmistatud sõduritoitu. Samas saab näha ka kaitseliidu ja kaitseväe sõjatehnikat.

Pidulikud sündmused Viljandis saavad alguse aga juba 22. juunil kella üheksa paiku õhtul, kui Viljandi laululaval ja selle ümbruses on Ümera lahingu 800. aastapäevale pühendatud kontsertetendus, mis kulmineerub südaööl muinastule süütamise tseremooniaga.

Samal päeval süttib Tori sõjameeste mälestuskirikus mälestustuli, mis peatub Tallinnas Vabadussõja võidusamba juures. Samas toimub ka kell üks päeval EST-TATOO 2010 kontsert. Mälestustuld tuleb tervitama ka riigikogu esimees, teatas kaitseliidu nooremstaabiohvitser Taive Kuuse.

Mälestustuli on Tallinnas kuni poole kolmeni õhtul ja tulevalves seisavad kaitseliidu, Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde ning üliõpilaskorporatsioonide esindajad.

Toris süüdatud mälestustuli ja Viljandis süüdatud muinastuli liidetakse üheks võidutuleks 23. juuni hommikul kell 9 Viljandis Vabadussõjas langenute kalmistul pidulikul tulede ühendamise tseremoonial.
Ühendatud võidutule annab president paraadil edasi maakonna tuletoojatele, kes viivad selle kodumaakonda, et see jõuaks nii kogu Eesti jaanituledeni.

Tänavusel võidupüha paraadi pidulikkus rõhutab osutab mitmele ümmargusele tähtpäevale: kaitseliidu taasloomise 20. aastapäevale, Noorte Kotkaste organisatsiooni 80. sünnipäevale ning Ümera lahingu 800. aastapäevale. Ühtlasi on Viljandi paraad ka taasiseseisvunud Eesti kümnes paraad, mis on kaitseliidu korraldada.

Varem on kaitseliidu paraad marssinud ja rivistunud Haapsalus, Pärnus, Põlvas, Jõhvis, Rakveres, Paides, Saaremaal, Raplas, Tallinnas ja Jõgeval.