Pork väidab, et Läänemere põhjas on vähemalt pool miljonit tonni erinevaid keemiarelvi, mis sinna uputati pärast Teist maailmasõda. Relvad on Porgi sõnul uputatud Helsingi-Tallinna joonest ida poole endise Nõukogude Liidu territoriaalvetesse, vahendab YLE Uutiset.

Porgi väitel teatakse seda hästi ja praeguses Venemaa juhtkonnas, mistõttu taotles Nord Stream gaasitoru ehituseks luba Põhjamaade kaudu.

Organisatsiooni Puhas Läänemeri teatel uputati Saksamaalt ära võetud keemiarelvi Läänemerre pärast Teise maailmasõja lõppu ja see jätkus kuni 1970. aastate lõpuni.

Pork loodab, et Nord Streami plaane arutataks lõpuks avalikult. Porgi sõnul ei ole ta gaasitoru ehitamise vastu, vaid protestib selle vastu, et selle keskkonnamõjusid pole korralikult välja selgitatud.

Arnold Porgist on kirjutatud kui Vene luureorganite töötajast. Teised Läänemere uurijad ei tea temast mitte midagi, kirjutas Äripäev 2007. aastal.

Arnold Porgi isa August Pork oli KGB kindralmajor ja aastatel 1961-1982 Eesti NSV KBG juht. 1996. aastal kolis August Pork Moskvasse ja tema 5-toaline korter Tallinnas Roosikrantsi 8a läks Edgar Savisaare käsutusse.

Arnold Pork sündis 1941. aastal Kalininis (praegu Tver). Ta lõpetas Leningradi ülikooli õigusteaduskonna ja on õigusteaduse doktor. On töötanud Venemaa riigiduuma kunagise kommunistist spiikri Gennadi Seleznjovi nõunikuna. Porgil on nii Eesti kui Venemaa kodakondsus.

Arnold Porgi kaksikvend Valeri Pork on vastuluure kindralmajor. Kontrollis välismaa ajakirjanikke. Kirjutas 2004. aastal ajalehes Vojenno-promõšlennõi Kurjer, kuidas Vene piirivalve alampolkovnik töötas Eesti luure heaks.

Lisainfot Arnold Porgi kohta võib lugeda SIIT.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid