Intsident toimus Lõuna-Sahhalinskis. Infoagentuuri Interfax teatel töötab relvakangelasest militsionäär Korsakovi linna kriminaaljälituses.

Ajakirjanike andmetel puhkes konflikt võimuesindaja ja kuuest noormehest koosneva kamba vahel 1. jaanuaril umbes kell 6 hommikul.

Väljaande Infoxi teatel sai tüli põhjuseks korravalvuri Andrei Paki auto pihta visatud lumepall. Kannatanu Sergei Zvjagini isa Mihhaili sõnul viskas autot keegi võõras, kuid Pakil jäi mulje, et seda tegi Zvjagini seltskond.

Isa sõnul puhkes autost välja karanud Paki ja Sergei vahel kaklus. Pikali lükatud militsionäär rebis välja oma isikliku traumaatilise püstoli (gaasi, kummikuulide vms tulistav kerglaskerelv) Makarõtš ja lasi kolm korda oma vastast.

Sõbra eest üritas välja astuda üks tema seltsimeestest, kuid seegi sai militsionäärilt kuuli.

Raskesti haavatud Zvjagin viidi Lõuna-Sahhalinski haiglasse, kus selgus, et tal on vasaku silma kahjustus, lahtine peaajutrauma ja -põrutus. Isa viis noormehe oblasti haiglasse, kus talle tehti operatsioon. Ka teisel noorukil tuvastati peapõrutus.

Militsionäär Pak tegi ise avalduse, et teda ründas Zvjagini seltskond ja ta ei eitanud, et kasutas relva, kuid vaid enesekaitseks.

Meedia teatel oli Pak intsidendi hetkel erariietes ja viibis puhkusel. Kohaliku prokuratuuri juurdluskomitee alustas juurdlust. Kriminaalasja pole algatatud.