Riigiprokuröride Laura Feldmanise ja Inna Ombleri esitatud nimekirja alusel kutsub kohtunik Valeri Lõõnik tunnistajad istungitele 12., 13., 14., 19., 20., 21., 26. ja 27. jaanuaril ning 28. jaanuaril avaldatakse süüasjas olevaid dokumente, kirjutab ERR Uudised.

Seni on kohus kuulanud riigiprokuratuuri kutsutud 34 tunnistaja ütlusi. Ükski tunnistaja ei ole rääkinud, et oleks seoses maadevahetustega kuulnud või näinud altkäemaksu küsimist või andmist.

Kohtu all on kunagine keskkonnaminister, endine Rahvaliidu juht ja riigikogu liige Villu Reiljan (56), rahvaliitlasest endine põllumajandusminister ja riigikogu liige Ester Tuiksoo (44), Merko Ehituse suuromanik Toomas Annus (49), maa-ameti eksjuht Kalev Kangur (41), TSM juht ja omanik Einar Vettus (45), Saarte Investeeringute juht Tullio Liblik (45) ning Isamaa ja Res Publica Liidu Tartu piirkonna juhatuse endine liige Tarmo Pedjasaar (41) ning juriidiliste isikutena on kohtu all AS Järvevana ja AS E.L.L. Kinnisvara.

Riigiprokuratuur süüdistab Reiljanit korduvas altkäemaksu võtmises, Tuiksood altkäemaksu võtmises, Kangurit suures ulatuses korduvas altkäemaksu võtmises, Liblikut ja Annust korduvas altkäemaksu andmises, Vettust altkäemaksu andmises ning Pedjasaart altkäemaksu andmises ja altkäemaksu võtmisele kaasaaitamises. AS-i Järvevana ja AS-i E.L.L. Kinnisvara süüdistab riigiprokuratuur altkäemaksu andmises.