Lennuameti otsust aktsepteeris ka Hiiumaa lennuõnnetuse uurimiseks moodustatud valitsuskomisjon, teatas BNS-ile teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja.

AN28 tüüpi lennukitele kehtestatud lennukeeld kehtib, kuni pole tõestatud, et õnnetuse põhjuseks ei olnud vastavale lennukitüübile omased tehnilised puudused. Komisjon tegi lennuametile ülesandeks teha vastava analüüsi esmaspäevaks.

AN28 tüüpi lennukeid on Eestis registreeritud koos õnnetuse teinud lennukiga kuus. Neist neli kuuluvad ettevõttele Enimex ning kaks AS-ile Air Livonia. Õnnetuse teinud lennuk oli valmistatud 1986. aastal Poolas.

Lennuamet nõudis AS-ilt Enimex reede õhtul välja kõik lennuki ning pilootidega seotud dokumendid. Komisjon on alustanud dokumentide analüüsimist ja lennuki niinimetatud mustade kastide dešifreerimist.

Komisjon võtab järgmisel nädalal meeskonnalt ametliku intervjuu ning analüüsib seda, samuti selguvad mustade kastide esialgsed analüüsitulemused.

Täpsemad uuringud lennuki ning õnnetuspaiga juures käivad veel vähemalt nädala jooksul. Seni on õnnetuspaik politsei valve all.

Komisjon tuleb järgmist korda kokku 29. novembril. Kuu aja jooksul valmib lennuõnnetuse kohta eelaruanne, mis peaks andma esialgse ülevaate võimalikest õnnetuse põhjustest.

Reedel kella 18.35 ajal juhtus umbes 1,5 kilomeetrit enne Kärdla lennuvälja maandumisrada lennuõnnetus reisilennukiga AN28 registritähisega ES-NOV, mille tagajärjel tuli teha hädamaandumine.

Reisilennuk AN28 oli õnnetuse hetkel regulaarlennul Tallinnast Kärdlasse. Lennuk kuulus AS-ile Enimex, kes teostas lende lennufirma ELK tellimusel.

Õnnetuse hetkel oli tuule kiirus 22 sõlme, mis puhus maandumiskursi suhtes 40 kraadi paremalt. Pilvede kõrgus oli umbes 270 meetrit. Õhutemperatuur oli maapinnal 0 kraadi.

Lennukis viibis 14 reisijat: Martin Lindjärv, Jaan Alas, Aare Prank, Anna Helena Gjelstad, Hilja Hiis, Aivo Pere, Riina Pere, Kertu Pere, Argo Pere, Hillar Eller, Rita Rool, John Pass, Kaia Toom ja Anni Toom. Meeskonnaliikmeid oli kolm: Aleksandr Nikolajev, Aleksandr Golovko ja Leena Stefutina.

Õnnetuses hukkus üks inimene, haiglaravil on kaheksa pardal viibinud inimest.

Lennuõnnetuse põhjuste uurimiseks moodustatud valitsuskomisjoni esimees on teede- ja sideministeeriumi asekantsler Tõnu Naestema ning aseesimees lennuameti peadirektor Toomas Peterson. Komisjoni kuuluvad veel Jaan Milvek, Tõnu Ader ning Tanel Kulbas. Samuti on komisjonil õigus oma töösse kaasata vastava ala spetsialiste nii teistest riigiasutustest kui ka erasektorist.