Välisministrid kinnitasid kohtumisel, et kahe riigi vahelised suhted on head ning välisminister Urmas Paet tänas Hispaaniat panuse eest küberkaitsekeskuse loomisel, teatas välisministeeriumi pressitalitus.

„Küberkuritegevus on osa tänapäevastest julgeolekuohtudest ning rahvusvaheline koostöö küberjulgeoleku tagamisel äärmiselt oluline,“ toonitas Paet.

„On hea meel, et Hispaania on olnud küberkaitsekeskuse loomise toetaja ning jätkab küberkaitsekeskuse asutajariigina panustamist selle töösse,“ lisas ta. Eestis tegutsevas NATO küberkaitsekeskuses töötab kaks eksperti Hispaaniast.

Paet tänas Hispaaniat valmisoleku üle panustada NATO koostöö raames Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi turvamisse. Hispaania osales Balti riikide õhuturbeoperatsioonis viimati 2006. aasta teises pooles ning on kinnitanud, et plaanib sama ka 2011. aasta teises pooles. Paeti sõnul võiks kaitsealane koostöö jätkuda ka koolitustegevuse vallas Balti kaitsekolledžis.

Eesti ja Hispaania teevad koostööd ka viisaesinduste teemal. Mai algusega hakkas kehtima käesoleva aasta veebruaris allkirjastatud leping, millega Hispaania hakkab Eestit esindama 14 riigis: Alžeerias, Argentiinas, Brasiilias, Costa Ricas, El Salvadoris, Guatemalas, Hondurases, Mehhikos, Nicaraguas, Panamas, Paraguais, Puerto Ricos, Uruguais ja Venetsueelas.

Hispaania välisminister Moratinos andis kohtumisel ülevaate Hispaania kavadest Euroopa Liidu eesistujana 2010. aasta esimesel poolel. Paet ja Moratinos rääkisid ka Eesti ja Hispaania kultuuri- ja majanduskoostööst, ühistest eesmärkidest Euroopa Liidus ja NATOs ning vahetasid mõtteid globaalse majanduskriisi ületamise, energiajulgeoleku tagamise ning kliimamuutustega võitlemise teemadel.

Välisministrid kohtusid Tema Majesteedi Hispaania kuningas Juan Carlos I ja kuninganna Sofia Eesti riigivisiidi raames.