Haridus- ja teadusministeeriumi kõrghariduse ja teaduse asekantsleri Andres Koppeli sõnul on käesoleva meetme eesmärk edendada Eesti teadus- ja arendusasutuste konkurentsivõimet nii riigisiseselt kui ka globaalselt, suurendades selleks eelkõige teadlasgruppide teadustöö kvaliteeti ja efektiivsust, teatas haridusministeeriumi pressiesindaja.

Tartu Ülikooli rakendusgeoloogia professori Volli Kalmu hinnangul on tipptasemel teaduse tegemiseks ja rahvusvahelises konkurentsis püsimiseks uurimisgruppide vajadused teadusaparatuuri uuendamise järgi aastate jooksul üha kasvanud.

„Kuigi lisaraha taotlemist on võimaldatud juba 2006. aastast, ei ole riik senini lisavahendeid ühegi taotlusvooru puhul leidnud ning infrastruktuuri soetamise taotlused on jäänud mitmel aastal rahuldamata," rääkis Kalm.

Toetust saab taotleda uute ja jätkuvate teadusteemadega seotud aparatuuri soetamiseks, mille alla kuuluvad nii laboris teadustööks kasutatavaid seadmed, aparatuur, instrumendid kui ka virtuaalseid vahendeid nagu andmebaasid ja erialaspetsiifiline tarkvara.

Toetuse minimaalne määr projekti kohta on 100 000 ja maksimaalne määr 1 000 000 krooni, seejuures kompenseeritakse kulutused 95 protsendi ulatuses kogumaksumusest. Toetuste ellurakendamise periood kestab 2010-2015. aastani.

Alameede „Väikesemahulise teaduse infrastruktuuri kaasajastamine Eesti teadus- ja arendusasutuste teadusteemade sihtfinantseerimise raames" kuulub meetme „Teadusaparatuuri ja -seadmete kaasajastamine" alla, mis on omakorda osa struktuuritoetuste andmise korra „Majanduskeskkonna arendamise rakenduskava" prioriteetsest suunast „Eesti teadus- ja arendustegevuse konkurentsivõime tugevdamine teadusprogrammide ja kõrgkoolide ning teadusasutuste kaasajastamise kaudu".

Rakendusasutuseks on haridus- ja teadusministeerium ning rakendusüksuseks sihtasutus Archimedes. Euroopa Liidu Regionaalfondi struktuurivahendite osalus moodustab toetussummast 203 miljonit krooni.