Eesti kõige populaarsem koeratõug, saksa lambakoer, keda rahvasuus kutsutakse ka hundikoeraks, on paljuski sarnane eestlase iseloomule — ta on julge, võitlustahteline ja vastupidav töötegija. “Ta on väga hea õppimisvõimega koer, kes suudab erinevate olukordadega kiiresti kohaneda,” kinnitab Piret Laanetu Marmorlandi kennelist, teatas Kutsu.ee.

“Saksa lambakoer on Eestis populaarseim olnud juba aastakümneid. Tihti on üheks koeratõu valimise kriteeriumiks see, et koer oleks valvuri eest. Valvuriks sobib saksa lambakoer suurepäraselt,” kommenteeris Margit Kuusman kennelist Margman. Ta lisas, et saksa lambakoer on seejuures hea sõber oma pereliikmete ning lastega.

Eesti populaarsete koeratõugude esikümnesse mahtusid veel pikakarvaline ja lühikarvaline taks, labradori retriiver, yorkshire’i terjer, kuldne retriiver, ameerika kokkerspanjel, rottweiler, saksa bokser ja bernhardiin. Eestis aretatud koeratõug, eesti hagijas, asub koeratõugude populaarsuse edetabelis 36. kohal.

Hundikoerad ei ole siiski igal pool maailmas kõige populaarsemad. “Näiteks Ameerika Ühendriikides on kõige populaarsemad labradori retriiverid, kes on sealset edetabelit juhtinud juba 18 aastat järjest,” kommenteeris Eesti uurimuse tulemust Kutsu.ee juht Ragnar Sass, kellel omal eesti hagijas.

Kutsu.ee andmetel on kõikidest Eesti tõukoertest ligikaudu 12% saksa lambakoerad. Populaarsete koeratõugude väljaselgitamiseks järjestati puhtatõulised koerad, kes on registreeritud Kutsu.ee’s, arvukuselt tõugude kaupa pingeritta. Eestis on hinnanguliselt veidi üle 200 erineva koeratõu.