Läti ülikooli sotsiaalteaduskonna professori Tālis Tisenkopfsi sõnul ei ühiskond ei alistu eelseisvatele “võimude sigadustele” ja korratused saavad protestide tavapäraseks osaks, vahendab LETA.

Politoloog Valts Kalniņš ütles, et kui majandusraskused ei taandu ja usaldus valitsuse vastu jääb sama madalaks, muutub riigi juhtimine raskemaks ja on võimalikud uued ebameeldivamad protestide vormid.

Kommenteerides eilseid rahutusi Riia vanalinnas, teatasid mõlemad politoloogid, et suurt rolli mängisid massiefekt ja protestipsühholoogia, kui ratsionaalsed kriteeriumid enam ei tööta.

Tisenkopfs nimetas eilseid sündmusi rahva viha materialiseerumiseks, kuid märkis, et “ei ülikooli õppejõud, maapiirkondade õpetajad ega pensionärid kividega loopima ei hakka”. Tema hinnangul olid eilsed rahutused kodanikuprotest, mitte huligaansus.

Läti siseminister Mareks Segliņš teatas, et täna ja homme võidakse Riia vanalinnas toime panna korrarikkumisi, kuid tema kinnitusel on politsei võimalikuks vägivallaks valmis.