„Just sain postkastist kätte Toomas Hendrik Ilvese Euroopa ravikindlustuskaardi,” kirjutas Tiit Lepik neljapäeval Delfile.

Kodanikuportaalist X-tee saab tellida kaarti ka oma lapsele. Selleks tuleb sisestada lapse isikukood. Paraku võib sinna sisestada suvalise isikukoodi.

„Otsisin internetist presidendi oma. Haigekassa saatis kaardi mulle ilusti kätte. Üks mu sõber avastas selle. Rääkisin sellest ühele tuttavale avalikus sektoris töötavale arvutispetsialistile, kel tuttav haigekassas tööl. Haigekassa töötaja väitis, et nad ammu asjast teadlikud aga keeruline on midagi ette võtta, ” kirjutab Lepik.

Lepikule näib see väide kummaline.

Lepik ütles Delfile, et ta rääkis avastatud võimalusest ka haigekassale ning nüüdseks ei ole enam võimalik tellida vanema kui 19-aastase inimese kaarti, muus osas on aga olukord endine — postkasti saab tellida suvalise noore inimese ravikindlustuskaarti.

Haigekassa avalike suhete osakonna juhataja Anne Osvet ütles Delfile, et selline turvaauk tõepoolest oli, praeguseks on see aga kõrvaldatud.

“Tulime inimestele vastu ja tahtsime neile jalavaeva säästa, sellepärast tegime taotlemise nii lihtsaks. Kuna aga seda võimalust nii häbematult ära kasutati, peame vist taotlemiskorda muutma, nii et edaspidi saaks kaarti tõesti tellida vaid inimene ise,” sõnas Osvet.