Ilveselt saab märgi rinda 342 inimest
Eesti Vabariigi 89. aastapäeva eel annetatud teenetemärgid väärtustavad kohusetunnet, vaprust, pühendumist ja väärikust Eesti elu kujundamisel.
Teenetemärkide saajate nimekiri:
Maarjamaa Risti II klass
Elmar Brok — Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, Euroopa Parlamendi liige, Saksamaa
Maarjamaa Risti III klass
Denis Badré — Eesti ja Prantsusmaa suhete edendaja, senaator
Gela Bezhuashvili — Eesti-Gruusia koostöö edendaja, välisminister
John Bourn — Eesti-Suurbritannia suhete edendaja, riigikontrolör
Robert E. Hunter — Eesti NATOga liitumisele kaasaaitaja, Ameerika Ühendriigid
Shafik Farhan Jumean — Eesti-Jordaania suhete korraldaja, Eesti aukonsul Ammanis
Malik Ghulam Arbi Khar — Eesti-Pakistani suhete korraldaja, Eesti aukonsul Islamabadis
Andrius Kubilius — Balti riikide koostöö edendaja, Leedu parlamendi liige
Mark A. Pekala — Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete edendaja
Timo Rajala — Eesti-Soome energeetikaalase koostöö edendaja
Kirsti Rissanen — Eesti-Soome õiguskoostöö edendaja
Bo Svensson — Eesti-Rootsi kohtute koostöö edendaja, Rootsi ülemkohtu president
Hennadiy Udovenko — Eesti-Ukraina suhete edendaja, Ukraina parlamendi liige
Stanislaw Wilk — Eesti-Poola teadus- ja kultuurikontaktide edendaja, teoloog
Damon M. Wilson — Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete edendaja
Maarjamaa Risti IV klass
John P. Beevor — Eesti-Suurbritannia suhete korraldaja, Eesti aukonsul Cheltenhamis
Luigi Cecchini — Eesti-Itaalia suhete korraldaja, Eesti aukonsul Firenzes
Rainer Henn — Eesti-Austria suhete korraldaja, Eesti aukonsul Viinis
Tor Ottar Karlsen — Eesti-Norra suhete edendaja, tormiabi organiseerija Pärnumaale
David Kramer — Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete arendaja, Eesti koostööpartner abiprogrammides Ukrainas ja Gruusias
Ulf Lange — Eesti-Saksamaa suhete korraldaja, Eesti aukonsul Hamburgis
Marja-Liisa Löyttyniemi — Eesti-Soome suhete edendaja
James Bradley Oates — Eesti toetaja Suurbritannias
Maarjamaa Risti V klass
Irja Dittmann-Grönholm — eesti kirjanduse tõlkija, Saksamaa
Tord Ingemar Eriksson — Eesti-Rootsi põllumajandusteadlaste koostöö edendaja
Pentti Kangasluoma — Eesti-Soome kultuurisuhete edendaja
Kari Pitkänen — Eesti-Soome hariduskoostöö korraldaja
Jens Skrumsager Skau — Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, Taani
Riigivapi III klass
Jüri Engelbrecht — akadeemik, Eesti Teaduste Akadeemia president aastatel 1994-2004
Riigivapi V klass
Gunnar Grünthal — vabadusvõitleja
Helga Hinno — vabadusvõitleja
Aime Humal — vabadusvõitleja
Vilma Jõesalu — vabadusvõitleja
Miia Jõgiaas — vabadusvõitleja
Asta Klais — vabadusvõitleja
Valter Pajumets — vabadusvõitleja
Aino Poom — vabadusvõitleja
Ülo Raidma — vabadusvõitleja
Endel Reiljan — vabadusvõitleja
Aksel Saluorg — vabadusvõitleja
Aleksei Uibu — vabadusvõitleja
Kalmo Urke — vabadusvõitleja
Herman Vesker — vabadusvõitleja
Valgetähe II klass
Christakis Charalambides (Stefanus) — Eesti kirikuelu edendaja, Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku metropoliit
Valgetähe III klass
Ants Noot — riigiametnik, põllumajanduse edendaja
Andres Oopkaup — riigiametnik, põllumajanduse edendaja
Aivar Rehe — Maksu- ja Tolliameti töö edendaja
Valgetähe IV klass
Tõnu Ader — riigiametnik, lennuohutuse edendaja
Tiit Arumäe — arhiivinduse arendaja
Aleksandr Bronštein — Tallinna sünagoogi ehituse toetaja
Peeter Eek — riigiametnik, jäätmekäitluse arendaja
Jaan Elken — maalikunstnik, õppejõud
Heiki Ernits — kunstnik, filmilooja
Madis Ernits — jurist, õigusteadlane
Andres Heinapuu — soome-ugri rahvaste õiguste eest seisja
Innokenti Hiet — kirikuelu edendaja, kultuuriväärtuste hoidja Saaremaal
Paul Douglas Hillier — dirigent, muusikaelu edendaja
Astrid Ivask — Eesti-Läti kultuurisuhete edendaja
Teet Jagomägi — ettevõtja
Jaak Juhansoo — eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Eve-Külli Kala — diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Peeter Kaldur — kirikuõpetaja, kirikuelu edendaja
Alar Karis — kõrghariduse edendaja, Eesti Maaülikooli rektor
Alar Kirs — riigiprokurör
Riina Miriam Knipe — Eesti ja Lõuna-Aafrika Vabariigi suhete edendaja, Eesti aukonsul Kaplinnas
Heinu Koitel — Eesti patendinduse taastaja ja edendaja
Inger Kraav — kasvatusteadlane
Helvi Kuus — eestluse hoidja Venemaal, eesti keele õpetaja Krasnojarskis
Heino Kuusik — kohaliku elu edendaja Võrumaal
Rein Käsk — vanglate kaplaniteenistuse arendaja
Toomas Kööp — Eesti kiirguskaitse süsteemi ülesehitaja
Helvi Laane — eestluse hoidja Venemaal
Mart William Laanemäe — diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Vello Lahtvee — kohtunik
Tõnu Lehtsaar — kõrghariduse ja usuteaduse edendaja, Tartu Ülikooli professor
Ivar Leimus — ajaloolane
Lauri Leppik — sotsiaalkindlustuse edendaja
Vahur Linnuste — Eesti ja Prantsusmaa kultuurisidemete edendaja
Rein-Karl Loide — füüsik, Tallinna Tehnikaülikooli professor
Juta Maar — riigi raamatupidamise arendaja
Raul Meel — maalikunstnik ja graafik
Leo Metsar — tõlkija ja prosaist, Eesti-Tšehhi kultuurikontaktide edendaja
Reet Neimar — teatriteadlane ja pedagoog
Kalju Nurk — kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal
Tõnu Osa — kohaliku elu edendaja Läänemaal, päästetööde korraldaja
Jüri Paap — kohtunik
Jaan Penjam — informaatikateadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor
Voldemar Promet — kultuurielu edendaja
Janno Põldma — filmilooja
Niina Raadik — rahvatantsupedagoog, koolinoorte tantsupidude algatajaid
Priit Rannut — kirikuelu edendaja, diakooniatöö arendaja
Jüri Raudsepp — kirikuelu edendaja, hoolekandetöö korraldaja Tallinna haiglates
Margus Rava — diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Väino Reinart — diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Elmar-August Reinsoo — kirikuõpetaja, kohaliku elu edendaja Saaremaal
Endel Rihvk — Tallinna Ülikooli õppejõud, tööõpetuse edendaja
Rait Roosve — panganduse edendaja
Tanel Ross — panganduse edendaja
Igor Rõtov — ajakirjanik
Jaan Saar — keskkonnakaitsja
Ülle Saar — prokurör
Einar Sanden — kirjanik
Ülo Sarv — riigiametnik, riigihangete süsteemi arendaja
Toomas Siitan — muusikateadlane, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor
Jevgeni Smirnov — massirepressioonide uurija ja mälestuse jäädvustaja Narvas
Avo Suurthal — riigiametnik, välissuhtlemise edendaja
Ülle Särgava — riigiametnik, õigusloome edendaja
Tatjana Šahhovskaja — raamatukoguhoidja, Eesti-Vene kultuurisuhete edendaja
Martin Zobel — teaduspoliitika edendaja, Tartu Ülikooli professor
Lauri Tabur — riigiametnik, sisejulgeolekupoliitika edendaja
Sten Tamkivi — ettevõtluse arendaja
Raul-Roman Tavast — ettevõtja
Reet Teder — jurist, majanduselu edendaja
Küllike Tohver — Eesti-Suurbritannia kultuuri- ja haridussuhete arendaja
Jüri Truusa — riigiametnik, keskkonnakaitse korraldaja
Olev Träss — eestluse hoidja Kanadas
Mati Valdma — energeetikateadlane
Eva Vanamb — jurist, Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja
Sulev Vare — kohaliku elu edendaja Läänemaal
Uno Veenre — muusikapedagoog, koorijuht
Meeli Veskus — riigiametnik, raamatukogunduse arendaja
Jaan Vilval — eestluse hoidja Rootsis
Valgetähe V klass
Tiiu Aedmäe — ametiühinguliikumise edendaja
Saida Ausing — riigiametnik, sotsiaalkindlustuse süsteemi arendaja
Juhan Bachmann — energeetika arendaja
Inge Dobrus — omavalitsustegelane Viljandimaal
Hele Ellermaa — raamatukoguhoidja, kohaliku elu edendaja Tartumaal
Helgi Erilaid — raadioajakirjanik
Malle Ermel — raamatukoguhoidja
Konstantin Gorlov — tekstiilitööstuse arendaja Narvas
Tiiu Greenbaum — riigiametnik, õigusloome arendaja
Edgar Hansen — õpetaja, kutsehariduse edendaja
Ahti Heinla — internetitelefoni Skype looja ja arendaja
Sirje Hiiemäe — kohtuametnik
Aleksandr Iljin — rahvusvähemuste kultuurikoostöö edendaja
Lehte Ilves — ajakirjanik, kohaliku ajakirjanduse edendaja Läänemaal
Urve Jõgi — õpetaja
Lehho Jõumees — õpetaja
Gea Järvela — loodushariduse edendaja
Marika Kahar — kirikumuusika edendaja, organist
Peeter Kaldre — teleajakirjanik
Ain Kallis — ilmateadlane
Priit Kasesalu — internetitelefoni Skype looja ja arendaja
Linda Kask — raamatukogunduse edendaja
Margus Kasterpalu — teatrielu korraldaja
Pille Kibur — alushariduse edendaja
Rein Kikas — riigikaitse õpetaja
Gina Kilumets — riigiametnik, andmekaitse valdkonna arendaja
Jaan Kivistik — aiandusõpetaja
Eduard Koger — ettevõtja, kohaliku elu edendaja Valgamaal
Katrin Koik — diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Veiko Kopamees — riigiametnik, jurist
Ülo Korjus — kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal
Edith Kotka Nyman — eestluse hoidja Rootsis
Mai Kreem — eestluse hoidja Kanadas
Piret Kruuspere — kirjandusteadlane
Ago Kuru — eestluse hoidja Austraalias
Argo Kuusik — ajaloolane, inimsusevastaste kuritegude uurija
Ene Käpp — täiskasvanute koolitaja
Harri Kübar — kohaliku elu edendaja Valgamaal
Raivo Külasepp — ettevõtluse edendaja
Ene Laanes — õpetaja
Harri-Koit Lahek — patendinduse edendaja
Anne Lindma — riigiametnik, regionaalhalduse edendaja
Gea Ling — riigiametnik, kohtuekspert
Ene-Külli Lokk — õpetaja
Laur Lukin — suusatreener
Meelis Maripuu — ajaloolane, inimsusevastaste kuritegude uurija
Helmi Metsala — veterinaararst
Mait Mäekivi — filmilooja
Helle Noorväli — kutsehariduse edendaja Lääne-Virumaal
Dagmar Normet — lastekirjanik
Ursel Oja — õpetaja
Alar Ojalo — kultuurielu edendaja
Elle Ott — sotsiaaltöö korraldaja Tartumaal
Aita Ottson — õpetaja
Aavo Paabo — teedevõrgu arendaja Tartumaal
Imbi Paju — ajakirjanik, filmilooja, kohaliku elu edendaja Jõgevamaal
Heik Past — maakorraldaja, kohaliku elu edendaja Raplamaal
Anton Peek — talunik, kohaliku elu edendaja Viljandimaal
Anne Peäske — kohaliku elu edendaja Lääne-Virumaal
Tiiu Peäske — viiuliõpetaja
Alfred Pisuke — viiuldaja, eestluse hoidja Rootsis
Ljudmilla Poljakova — ajakirjanik, integratsiooni edendaja
Jaak Prozes — vähemusrahvuste koostöö edendaja
Aarne Rannamäe — teleajakirjanik
Kalev Rattus — autoriõiguse kaitse korraldaja
Aime Reedi — riigiametnik
Anne Ribelus — õpetaja, eesti keele ja kultuuri hoidja Soomes
Kairi Rikko — riigiametnik, kaitseressursside ameti arendaja
Evald Rink — eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Ago Ruus — filmilooja
Laivi Rõõmus — ametiühinguliikumise edendaja
Juhan Salum — töökeskkonna arendaja
Christi Sepp — õpetaja
Reet Sildnik — kohtunikuabi
Nadežda Sinjakova — tekstiilitööstuse arendaja Narvas
Ülo Sirp — kohaliku elu edendaja Harjumaal
Aili-Nelside Soop — koorijuht, kohaliku elu edendaja Hiiumaal
Naima Suude — nahakunstnik
Iivi Zajedova — Eesti-Tšehhi kultuurisuhete edendaja
Jaan Tallinn — internetitelefoni Skype looja ja arendaja
Tiina Tapupere — riigiametnik, infotehnoloog
Luule Tartlan — põllumajandusteadlane
Ausma Taves — eestluse hoidja Austraalias
Leonid Teder — insener, leiutaja
Virve Toode — maakondliku arengu edendaja Järvamaal
Virve Tooming — kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal
Väino Treiman — treener, kohaliku spordielu edendaja Jõgevamaal
Jaan Tults — sõudetreener
Jaan-Eik Tulve — koorijuht, muusikaelu korraldaja
Heino Uuetalu — ehitusinsener, restauraator
Tõnu Vaask — metsamajanduse korraldaja
Toivo Vahar — metsamajanduse korraldaja
Virve Vaher — eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Rein Valdru — lasketreener, spordielu edendaja
Anna Vankova — kirikuelu edendaja
Aivo Viirlaid — mäeinsener
Heino Vipp — keskkonnakaitsja, kalakaitse korraldaja
Mai Reet Vomm Järve — eestluse hoidja Kanadas
Luise Õuna — õpetaja
Valgetähe medal
Epp Abram — riigiametnik, raamatupidaja
Elvi-Aino Leitmäe — ajaloo talletaja
Bernhard Nukka — ajaloo talletaja
Vaike Peets — ajaloo talletaja
Maia Raudseping — teadlane, sordiaretaja
Milvi Tiimus — ajaloo talletaja
Helmine Veske — ajaloo talletaja
Rita Warfia — riigiteenistuja Eesti Suursaatkonnas Saksamaal
Eesti Punase Risti III klass
Oivi Aakre — reumatoloog, tervishoiu edendaja
Karl-Andres Kants — ortopeed, tervishoiu edendaja
Jüri Männiste — kirurg, arstide koolitaja
Ljudmilla Priimägi — viroloog, tervishoiu edendaja
Octave Hubert Alphonse Regout — humanitaarabi vahendaja, sotsiaalprojektide toetaja, Holland
Alo Tammsalu — päästeametnik, päästeteenistuse edendaja
Matti Tarum — taastusravi arst, tervishoiu edendaja
Gennadi Timberg — uroloog, tervishoiu edendaja
Margus Viigimaa — südamearst, tervishoiu edendaja
Eesti Punase Risti IV klass
Inga Freiberg — lastekirurg, arstide koolitaja
Ines Jakobson — kolmikutega perekondade liikumise korraldaja
Riina Kalamees — proviisor
Ivar Kaldasaun — päästeametnik
Jaan Kallas — hoolekande edendaja
Heljut Kapral — arst, vabatahtlik abistaja
Ago Kivilo — nägemispuudega inimeste abistaja
Aime Kull — õendusala edendaja ja õdede koolitaja
Silvia Künnapuu — nefroloog, tervishoiu edendaja
Jüri Männik — lastepsühhiaater, pereteraapia edendaja
Leonid Pahhutši — päästeametnik, elupäästja
Sirje Plank — epidemioloog, tervishoiu edendaja
Raoul Raidna — päästeteametnik
Tauno Suurkivi — päästeteametnik
Mäido Sõlg — vereandja
Mihkel-Kalju Tammeveski — vereandja
Andre Tammik — päästeametnik
Jaakko Valve — soomepoiste abistaja, Soome
Vello Vengerfeldt — psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni edendaja
Eesti Punase Risti V klass
Jelena Aasloo — koduõde
Arkadi Bassov — Tšernobõli AEJ avarii tagajärgede likvideerimisest osavõtnute abistaja
Väino Esken — humanitaarabi vahendaja
Galina Glebova — perearst
Veikko Johannes Harjunpää — humanitaarabi vahendaja, Soome
Karl-Heinz Hebrok — sotsiaaltöö ja kutseõppe toetaja, Saksamaa
Ants Hinno — vereandja
Juhan Lepik — vereandja
Valentina Mostepanova — nina-kõrva-kurguarst
Johan Nordström — humanitaarabi vahendaja, Rootsi
Silvia Oja -eakate abistaja
Sirje Otstavel — perevägivalla ohvrite abistaja
Aleksei Petrov — elupäästja
Heino Puudak — humanitaarabi vahendaja
Tiina Põldeots — vereandja
Kalju Põldsaar — vereandja
Jüri Reinmann — Tšernobõli AEJ avarii tagajärgede likvideerimisest osavõtnute abistaja
Katti-Eha Rink — vereandja
Peeter Roosalu — vereandja
Maret Zelinski — vereandja
Vaike Talpsepp — eakate abistaja
Tiina Taur — vereandja
Boris Tilov — elupäästja, Venemaa
Oiva Eljas Voutilainen — humanitaarabi vahendaja, lastekodulaste abistaja, Soome
Eesti Punase Risti medal
Mihkel Liiv — vabatahtlik abistaja
Anette-Marlen Ott — vabatahtlik abistaja
Kotkaristi I klass
James L. Jones — Eesti NATOga liitumise toetaja, kindral, Ameerika Ühendriigid
Kotkaristi III klass
Urmas Muld — kaitseliidu arendaja, major
Kotkaristi IV klass mõõkadega
Anatoli Semjonov — kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, kapten
Kotkaristi IV klass
Mihhail Bendt — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Lauri Einre — kaitseväelane, reservohvitseride liikumise edendaja, kolonelleitnant
Fred Kaasik — Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Hugo Kalberg — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Raivo Küüt — politseiametnik
Taavi Laanepere — kaitseväelane, major
Mark Majorov — kaitseväelane, kapten
Mart Mikkelsaar — kaitseväelane, kolonelleitnant
Hindrek Piiber — Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Heino Piirsalu — reservohvitseride liikumise edendaja, kapten
Ernst Raiste — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Tiit Raudsepp — politseiametnik
Arved Taschkin — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ants Toompuu — Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Mart Vendla — kaitseväelane, kolonelleitnant
Ivo Värk — kaitseväelane, vanemleitnant
Kotkaristi V klass mõõkadega
Meelis Jõemaa — kaitseväelane, kergejalaväerühma ESTPLA-13 ülem, nooremleitnant
Kotkaristi V klass
Enn Hansson — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ilo Hindreus — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Kalev Ilves — politseiametnik
Ants Jaanru — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Arnold Kangro — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Allar Karu — politseiametnik
Enno Koppas — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
August Krull — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Karli Kukk — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Richard Ligi — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Manivald Lume — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Arved Malm — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Rudolf Murekas — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Alfred Mägi — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Karl Oberg — Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Andres Oimar — piirivalveametnik, leitnant
Endel-Raimund Parm — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Tiit Põder — Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Priit Pärkna — politseiametnik
Ernst Päästel — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Vello Raie — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Edgar Reindla — kaitsepolitseiametnik
Ahto Soorm — kaitsepolitseiametnik
Mati Terve — piirivalveametnik, vanemleitnant
Urmas Umbleja — kaitsepolitseiametnik
Endel Varjak — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ahto Võhma — piirivalveametnik, kapten
Kotkaristi kuldrist mõõkadega
Hardi Heinsar — kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, kapral
Ülle Järvik — kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, nooremveebel
Ando Mesi — kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, nooremveebel
Kotkaristi kuldrist
Jaanus Lensment — kaitseväelane, veebel
Gaido Nurmsalu — kaitseväelane, staabiveebel
Kalev-Tarvo Pärn — kaitseväelane, vanemveebel
Siim Toomik — kaitseväelane, staabiveebel
Kotkaristi hõberist
Grigori Fenko — politseiametnik
Heli Kesklaas — Sisekaitseakadeemia õppejõud
Helve Prual — kaitseväe vanemametnik
Enn Pustak — politseiametnik
Lenno Reimand — politseiametnik