Trump ei avaldanud võimalike uute sanktsioonide üksikasju. USA on juba Venemaale hulgaliselt sanktsioone kehtestanud, vahendab Reuters.

Trump ütles, et tema administratsioon uurib ka Ukrainale relvade saatmise võimalust, ja lisas, et tema arvates peaks Euroopa Liit Ukraina toetamiseks rohkem tegema.

„Me räägime [Ukraina presidendi Volodõmõr] Zelenskõiga, me kavatseme rääkida president Putiniga väga varsti,“ ütles Trump. „Me kavatseme seda asja uurida.“

Trump teatas ka, et on avaldanud Hiina juhile Xi Jinpingile telefoni teel survet, et too Ukraina sõja peatamiseks sekkuks.

„Ta ei ole eriti palju selleks teinud. Tal on palju... jõudu, nagu meil on palju jõudu. Ma ütlesin: „Te peaksite selle korda ajama.“ Me arutasime seda,“ rääkis Trump.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena