Teadete kohaselt reageeris Trump plaanile nimega „America First, Russia & Ukraine“ („Ameerika eelkõige, Venemaa ja Ukraina“) positiivselt. Seda tutvustati talle aprillis ning selle kirjutasid Kellogg ja USA Luure Keskagentuuri (CIA) endine analüütik Fred Fleitz. Mõlemad töötasid aastatel 2017-2021 Trumpi rahvusliku julgeoleku nõukogus personaliülemana.

Dokument pakub USA relvasaadetiste peatamist Ukrainale, kui ta ei soostu rahuläbirääkimistega Venemaaga, ja samal ajal Moskva hoiatamist, et kui viimane keeldub läbirääkimistest, suureneb USA toetus Ukrainale.

Dokumendis süüdistatakse sõja puhkemises Ukrainas president Joe Bideni administratsiooni „mittetõsist ja järjekindlusetut“ välispoliitikat, mille näiteks on äkiline väljatõmbumine Afganistanist, väidetav vastasseis liitlaste Iisraeli ja Saudi Araabiaga ning „nõrk ja segadust tekitav“ Hiina-poliitika.

Veel süüdistatakse Bideni administratsiooni „ülemaailmse eliidi idealistlike agendade ettepoole seadmises töötavatest suhetest Venemaaga“, mida nimetatakse „vaenulikuks poliitikaks“, mis väidetavalt „muutis [Venemaa] USA vaenlaseks, tõukas Venemaa Hiina käte vahele ja viis uue Venemaa-Hiina-Iraani-Põhja-Korea telje tekkeni“.

Kellogg ja Fleitz kritiseerivad Vladimir Putini hurjutamist ja tema ähvardamist ennenägematute sanktsioonidega enne sissetungi Ukrainasse. Selle asemel oleks nende arvates tulnud kasutada läbirääkimisi pingete leevendamiseks.

„Ameerika eelkõige lähenemine oleks sissetungi ära hoidnud,“ kirjutavad Kellogg ja Fleitz.

„Me ütleme ukrainlastele, et te peate tulema laua taha, ja kui te ei tule laua taha, kuivab toetus Ühendriikidest kokku,“ ütles Kellogg juunis Reutersile. „Ja me ütleme Putinile, et ta peab tulema laua taha, ja kui ta ei tule laua taha, anname me ukrainlastele kõik, mida nad vajavad teie tapmiseks lahinguväljal.“

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Jaga
Kommentaarid