„Administratsioon plaanib edasi suruda /.../ et panna Ukraina tugevaimale võimalikule positsioonile,“ ütles anonüümseks jäänud kõrgetasemeline ametnik.

Eile uuesti USA presidendiks valitud Donald Trump on olnud Bideni Ukraina abistamise suhtes kriitiline, mis on tekitanud mure Ukraina edasise toetamise üle olukorras, kus vabariiklased kontrollivad Valget Maja, senatit ja ilmselt ka esindajatekoda.

Vabariiklaste kontrollitud esindajatekoda kiitis küll aprillis Ukraina abistamise heaks, aga see juhtus kaheksa kuud pärast seda, kui Biden lisaraha küsis, ja seda toetas rohkem demokraate kui vabariiklasi.

USA relvade üleandmiseks ja seejärel asendamiseks on alles 4,3 miljardit dollarit ja lisaks 2,8 miljardit dollarit, mis on heaks kiidetud enne viimast otsust. Veel kaks miljardit dollarit on alles Ukraina jaoks uute relvade ostmiseks USA tootjatelt.

Kokku on seega alles üheksa miljardit dollarit Ukraina sõjaliseks abistamiseks.

Analüütikute sõnul ei ole mingil juhul kindel, et Washington toetaks uusi Ukraina abipakette, kui vabariiklased kontrollivad Valget Maja ja vähemalt poolt kongressist, eriti kui Ukraina ei ole lahinguväljal edukas.

Senati vabariiklaste juht Mitch McConnell keeldus eilsel pressikonverentsil Ukraina abistamisest rääkimast, öeldes, et on seal valimistulemuste arutamiseks.

Trump on valimiskampaania käigus väitnud, et Venemaa president Vladimir Putin ei oleks mingil juhul 2022. aastal Ukrainasse sisse tunginud, kui tema oleks president olnud ja et tema lõpetab sõja 24 tunniga.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena