„Ööl vastu 7. oktoobrit langesid VGTRK internetiteenused pretsedenditu häkkerirünnaku alla, aga olulist kahju meediavalduse tööle ei tekitatud,“ teatas VGTRK täna Interfaxile.

Teatati, et vaatamata katsetele katkestada föderaalsete tele- ja raadiokanalite edastamine, „töötab kõik tavarežiimis ja olulist ohtu ei ole“.

Gazeta.ru kirjutas varem oma allikale viidates, et ei töötanud saadete edastamine internetis ega sisemised teenused ning ei olnud isegi internetti ega telefonisidet, vahendab Meduza.

Gazeta.ru allikas rääkis pretsedenditust häkkerirünnakust. „See on pikaks ajaks. Kuulsin, et serveritest kustutati kõik maha, kaasa arvatud reservkoopiad. Nad teevad kella kuuest hommikul kogu meeskonnaga tööd. Probleem, nagu mina aru sain, on väga tõsine ja taastamine võtab palju aega,“ ütles Gazeta.ru allikas.

Ajakirjanik Aleksandr Pljuštšev tsiteeris Telegramis oma allikat, kes ütles: „Kogu Rossija 1 uudistekompleks Jamskoje Polel ei tööta alates kella viiest hommikul. Maas on keskkontroller ja kõik serverid. Saatebrigaadid sõitsid Šabolovkasse.“

Fontanka kirjutas, et Venemaal ei avanenud telekanalite Rossija 1 ja Rossija 24 saated internetis.

Väljaanne Govorit NeMoskva teatas, et tehnilised probleemid tekkisid ka VGTRK-ga seotud regionaalsete telejaamade veebilehtedel.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova teatas, et küberrünnakut VGTRK vastu uurivad kompetentsed organid ja see langeb kokku lääne Venemaa-vastase liiniga. Zahharova sõnul tõstatab Venemaa selle küsimuse ÜRO-s ja UNESCO-s.

„Kes seisab konkreetse rünnaku taga, uurivad kompetentsed organid ja ametkonnad, aga me mõistame, et kui kollektiivne lääs räägib, et tema sihiks on Venemaale strateegilise lüüasaamise tekitamine, sisaldab see muu hulgas ka rünnakut massiteabevahendite vastu,“ lausus Zahharova.

Zahharova väljendas veendumust, et küberrünnak VGTRK vastu oli Venemaa-vastase hübriidsõja element.

„Mis puudutab vastumeetmeid, siis te mõistate suurepäraselt, et kriminaalse tegevuse kopeerimine oleks ise sellega tegelemine. Aga see küsimus tõstatatakse rahvusvahelistel foorumitel, nii Ühinenud Rahvaste Organisatsioonis kui ka UNESCO-s, mis on nimelt kohustatud sellele tähelepanu pöörama. /.../ Ja see teema tõstatatakse ka teistel rahvusvahelistel foorumitel,“ lisas Zahharova.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Jaga
Kommentaarid