Ehituse eesmärk pole praegu täpselt teada, kuid tõenäoliselt ei saa see „sel hooajal“ valmis, ütles Pletentšuk. „See võib olla kaitserajatis, võib olla veel üks ületuskoht, aga järeldusi on natuke vara teha,“ nentis ta, vahendas Kyiv Independent.

Pletentšuk ütles, et hoolimata konstruktsiooni olemusest raskenevad talve lähenedes ilmastikutingimused selle valmimist.

„Nad püüavad pidevalt panna midagi uut Kertši väina, ehitada erinevaid hüdrotehnilisi või tõkkeehitisi. Kuid perioodiliselt satuvad need pärast järjekordset tormi kaldale,“ ütles ta.

Kertši silda, tuntud ka kui Krimmi sild, hakati ehitama pärast Krimmi poolsaare ebaseaduslikku okupeerimist 2014. aastal. Sild valmis 2018. aastal. See ühendab Venemaa mandriosa okupeeritud Krimmi poolsaarega ja on Venemaa täiemahulise sissetungi jooksul olnud olulise tähtsusega varustustee Vene vägede jaoks.

Sild on saanud tugevalt kannatada Ukraina rünnakutes 2022. aasta oktoobris ja 2023. aasta juulis. Venemaa on pärast rünnakuid silda tugevdanud veealuste tõketega.

Ukraina mereväe hinnangul ei oleks silla hävitamisel praegu suurt mõju, sest Venemaa ei kasuta enam silda sõjalistel eesmärkidel. Samas pole Ukraina välistanud, et pärast silla taastamist võidaks seda uuesti relvatarneteks kasutada.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Jaga
Kommentaarid