Keelust teatas Ukraina julgeoleku- ja kaitsenõukogu Facebooki postituses. Ukraina julgeolekuteenistus ja relvajõudude peastaap ütlesid neljapäeval toimunud kohtumisel, et Venemaa kasutab rakendust aktiivselt küberrünnakuteks, andmepüügiks, pahavara levitamiseks, kasutajate asukoha määramises ja raketilöökide kalibreerimiseks.

Vaatamata julgeolekuohtudele tehti erand inimestele, kes kasutavad rakendust oma ametikohustuste täitmisel. Samuti võib rakendust kasutada oma isiklikes seadmetes.

Telegram on Ukrainas laialdaselt kasutatav nii tekstsõnumite saamiseks kui ka värskete uudiste lugemiseks, sealhulgas uudised Venemaa õhurünnakute kohta. Paljude Ukraina ametnike jaoks on rakendus peamine viis avalikkusega suhtlemiseks ja sõja arengute edastamiseks. Tõenäoliselt jätkab Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi Telegrami kasutamist.

Ukraina luurejuht Kõrõlo Budanov ütles, et Venemaa luureteenistusel on võimalik ligi pääseda rakenduse kasutajate isikuandmetele ja isiklikele sõnumitele, sealjuures ka kustutatud sõnumitele.

„Olen alati pooldanud ja pooldan jätkuvalt sõnavabadust, kuid Telegrami küsimus ei ole sõnavabaduse küsimus, see on riigi julgeoleku küsimus,“ ütles Budanov avalduses.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Jaga
Kommentaarid