Üks isik blokeeris esmaspäeval füüsiliselt Trumpi saatnud kampaaniameeskonna liikmeid, teatas kaks allikat. Kalmistu esindaja kinnitas CNN-ile, et „toimus intsident“ ja „esitati ettekanne“, aga ei paljastanud üksikasju.

Trump külastas kalmistut pärast pärja panekut 13 USA sõjaväelase auks, kes hukkusid Kabuli lennuvälja Abbey Gate’i värava juures. Trumpi kampaania postitas TikToki ka video.

Oma sotsiaalmeediakanalis Truth Social näis Trump väitvat, et intsident tulenes fotode tegemisest, ning jagas hukkunud sõdurite perekonnaliikmete nõusolekut.

„Me olime andnud oma nõusoleku president Trumpi ametliku videograafi ja fotograafi osalemiseks sellel üritusel, tagades, et need pühad mälestushetked oleksid lugupidavalt jäädvustatud ja et me saaksime neid mälestusi igavesti kalliks pidada,“ öeldi perekondade avalduses.

CNN sai aga oma valdusse Arlingtoni rahvusliku kalmistu avalduse, mille järgi keelab föderaalseadus poliitilised kampaaniad ja valimistega seotud tegevuse USA armee sõjaväekalmistutel.

NPR teatas „verbaalsest ja füüsilisest tülist“. Allikas ütles NPR-ile, et kalmistu töötaja püüdis takistada Trumpi meeskonda fotode tegemisel ja filmimisel piirkonnas, kuhu on maetud USA viimase aja langenud. Vastuseks olevat Trumpi inimesed kalmistu töötajat sõimanud ja ta kõrvale lükanud, teatas NPR.

Trumpi kõneisik Steven Cheung seadis füüsilise tüli väited kahtluse alla, aga ütles, et üks isik otsustas „füüsiliselt blokeerida president Trumpi meeskonna liikmeid väga pühalikul tseremoonial“. Cheungi väitel on olemas video selle kinnituseks.

Trumpi kampaaniamänedžer Chris LaCivita ütles CNN-ile, et „president Trump oli seal Abbey Gate’i kuldtähe perekondade kutsel, et austada nende lähedasi, kes tegid oma riigi heaks ülima ohverduse“.

Trumpi asepresidendikandidaat JD Vance nimetas intsidenti „väikeseks erimeelsuseks“ ja ütles, et perekonnad olid kutsunud Trumpi sinna neid toetama.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena