Dmitri Teplõhh selgitas, et otsus lõpuks kogu menetlus lõpetada baseerus ulatuslikel tõenditel, mis kinnitasid, et algatatud kahtlustused ei olnud põhjendatud. „Tõe väljaselgitamine ja menetluse lõpetamist oleks saanud teha oluliselt varem, sest tõendid näitasid selgelt ära, et kahtlustus oli alusetu,“ rääkis Teplõhh.

Milles kriminaalasi seisis? Keskkriminaalpolitsei pidas Ain Seppiku ja veel kolm meest kinni 4. jaanuaril 2022 kahtlustatuna altkäemaksu andmises pankrotihaldurile. Seppik peeti kinni kell 11.40 ja vabastati järgmisel päeval kell 12.50, olles 25 minuti jooksul ka käeraudades.

Riigiprokuratuur põhjendas Seppiku üle ööpäeva kestnud kinnipidamist digitaalsete tõendite kõrvaldamise ohuga ning vajadusega ta kahtlustatavana üle kuulata. Riigikohus nende argumentidega ei nõustunud ning otsustas 9. juunil 2023, et Ain Seppiku kinnipidamine oli õigusvastane.

Tänaseks on kogu menetlusele Ain Seppiku suhtes pandud punkt. TGS Baltic vandeadvokaat Dmitri Teplõhh rõhutas, et kogu protsess, mis kestis kokku kaks ja pool aastat, on tõstatanud olulisi küsimusi menetluspraktikate õigluse ja asjakohasuse kohta Eesti õigussüsteemis.