Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 3. juunist 5. juulini ning kokku küsitleti 4002 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Liidrikohal oleva Isamaa toetus ületas Norstati reitingutes esmakordselt 30% piiri ning teisel kohal oleva Reformierakonna toetus on langenud madalaimale tasemele alates 2019. aasta algusest. Rekordiliselt kõrge on seega ka Isamaa edu Reformierakonna ees, mis on hetkel 14,5 protsendipunkti. Kolmandal kohal oleva Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus on Reformierakonnaga praktiliselt samal tasemel.

Joonis

Esikolmikule järgnevad EKRE (13,1%), Keskerakond (12%), Parempoolsed (5,9%) ning Eesti 200 (3,1%). Nii EKRE kui ka Eesti 200 toetus on madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest, kui Norstat erakondliku eelistuse küsitlustega alustas.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 35,4% ning opositsioonierakondi 55,9% vastajatest.

Kord kuus küsitakse lisaks erakondlikule eelistusele vastajatelt arvamust valitsuse ja peaministri tegevuse kohta. Viimaste tulemuste põhjal arvab 30% vastajatest, et valitsus teeb oma tööd väga hästi või pigem hästi ning 65% vastajatest, et valitsus teeb oma tööd pigem halvasti või väga halvasti. 23% vastajatest kiidab heaks, kuid 68% vastajatest ei kiida heaks seda, kuidas Kaja Kallas saab oma tööga peaministrina hakkama.

Hinnang