NATO iga-aastase tippkohtumise avamise eel Washingtonis ütles üks anonüümseks jäänud ametnik ajakirjanikele, et Venemaa on lahinguväljal saanud „väga suuri“ kaotusi, vahendab Reuters.

Tema sõnul on Venemaal raskusi väikeste territoriaalsete edusammude ärakasutamisega ja neil napib vägesid ning laskemoona ulatusliku pealetungi korraldamiseks.

„Nad peavad käskima alamehitatud ja kogenematutel üksustel liikuda piirkondadesse, et saavutada ebarealistlikke eesmärke,“ ütles ametnik.

Ametniku sõnul peaks Venemaa pealetungioperatsioonide jätkamiseks saama laskemoona ka teistelt riikidelt, mitte vaid Iraanilt ja Põhja-Korealt. Mõlemad riigid on eitanud relvade tarnimist Venemaale.

„Ja Vladimir Putin peaks tellima uue suuremahulise mobilisatsiooni,“ lisas ametnik, kelle hinnangul suudab Venemaa oma sõjamajandust säilitada veel kolm kuni neli aastat.

Ametnik märkis, et ka Kiiev on kaotanud palju vägesid, kuid „Ukraina kaitsevõime on märkimisväärselt paranemas“.

Sellest olenemata läheb aega enne kui Ukraina on kogunud piisavalt laskemoona ja personali uute ulatuslike pealetungioperatsioonide korraldamiseks, ütles ametnik. „Me näeme, et nad paranevad iga päevaga,“ lisas ta.

Jaga
Kommentaarid