Vene raketid ründasid esmaspäeval Ukrainas linnu, kahjustades riigi suurimat lastehaiglat ja teisi hooneid. Rünnak katkestas südameoperatsioone ja sundis noori vähihaigeid õue ravile minema. Võimude sõnul hukkus rünnakutes üle riigi vähemalt 36 inimest, neist 27 Kiievis. Haavata sai üle 150 inimese.

President Volodõmõr Zelenskõi ütles sotsiaalmeedias, et viit linna tabanud rünnakus kasutati üle 40 eri tüüpi raketi. Ukraina õhujõud peatasid 30 raketti.

Läti president Edgars Rinkēvičs ütles X-s, et NATO tippkohtumisel Washingtonis peavad riigid kokku leppima Ukraina sõjalises toetamises ja lubada neil rünnata sihtmärke kõikjal Venemaal. Samasuguse avalduse tegi Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis.

USA president Joe Biden kinnitas, et NATO tippkohtumisel võtab ta Washingtonis Zelenskõi vastu ja näitab, et toetus Ukrainale on kõikumatu.

Tippkohtumise üheks põhiteemaks on Ukraina abistamine. Liitlased rõhutavad kaitsekulutuste märkimisväärsele suurendamisele ja pakuvad Ukrainale rohkem sõjalist abi, kuigi pakett on väiksem, kui mõned NATO ametnikud lootsid, ja Ukraina NATO liikmelisuse osas suuri edusamme ei ole oodata.

Jaga
Kommentaarid