Hamas ütles oma avalduses, et Hamasi juht Ismail Haniyeh rääkis Katari ja Egiptuse vahendajatega, „hoiatades Gaza linnas, Rafahis ja teistes piirkondades Gaza sektoris toimuva katastroofiliste tagajärgede eest“.

Haniyeh rõhutas, et „Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu ja tema armee kannavad täielikku vastutust läbirääkimiste tee kokkuvarisemise eest.“

Iisraeli armee on alates pühapäevast andnud Gaza sektori põhjaosas asuvas Gaza linnas mitmes piirkonnas palestiinlastele korralduse põgeneda Gaza keskosas asuva Deir al-Balahi linna poole.

Kohalike elanike sõnul olid õhurünnakud ja suurtükirünnakud Iisraeli vägede ja Hamasi võitlejate vahelise konflikti üheksa kuu jooksul ühed hullemad ning tuhanded pidid põgenema.

Gaza tsiviilhädaabiteenistus teatas, et nad arvavad, et kümneid inimesi sai surma, kuid päästemeeskonnad ei pääsenud käimasolevate pealetungide tõttu nende lähedale.

Rünnak arenes välja, kui USA kõrged ametnikud nõudsid piirkonnas relvarahu, pärast seda, kui Hamas tegi eelmisel nädalal suuri järeleandmisi. Hamas ütles, et uus pealetung näis olevat mõeldud kõneluste rööpast kõrvale tõukamiseks.

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu rõhutab, et ükski okkulepe ei tohi takistada Iisraeli võitluse jätkamast, enne, kui Iisraeli sõjaeesmärgid on täidetud. Sõja alguses lubas Netanyahu Hamasi hävitada.

Kokkuleppe saavutamine seaks ohtu Netanyahut võimul hoidva koalitsiooni, kuhu kuuluvad paremäärmuslikud parteid, kes on korduvalt lubanud lahkuda, kui ta lõpetab sõja liiga vara.