Sama on varem öelnud partei peaministrikandidaat Jordan Bardella, kelle sõnul ei tuleks Ukrainale selliseid rakette üldse anda. Le Pen lisas, et välistab ka Prantsusmaa sõdurite saatmise Ukrainasse. „Kui Emmanuel Macron tahab saata sõdureid Ukrainasse ja peaminister on vastu, siis neid sõdureid Ukrainasse ei saadeta, peaministril on viimane sõna,“ selgitas Le Pen.

Samasugusel seisukohal on olnud näiteks Saksa kantsler Olaf Scholz.

Le Peni kinnitusel soovitakse rakettide kasutuspiiranguga vältida Prantsusmaa sõttasattumist. Varasemate teadete on Ukraina lääne kaugmaarelvi Venemaal asuvate sihtmärkide vastu korduvalt kasutanud, ilma et sellega oleks kaasnenud uusi ohte rakette annetanud Ühendkuningriigi, USA ja Prantsusmaa jaoks.

Bardella on omalt poolt lubanud, et on valmis peaministrina Vene agressioonile vastu seisma ja ei lase Ukrainat alla neelata.

Viimaste küsitluste järgi ei õnnestu valimiste teises voorus parlamendienamust võita ei Rahvusliikumisel ega nendega konkureerival vasakliidul, mis suhtub samuti Ukraina toetamisse umbusklikult. Kõige tõenäolisem on lõhenenud parlament, märgivad prognoosid.

Jaga
Kommentaarid