tephanopoulos läks kohe asja kallale. „Alustame debatiga. Teie ja teie meeskond on öelnud, et teil oli halb õhtu,“ alustas Stephanopoulos.

„Kindlasti oli,“ vastas Biden.

„Aga teie sõber Nancy Pelosi sõnastas tegelikult küsimuse, mis kattub minu arvates miljonite ameeriklaste omaga: kas see oli halb episood või märk tõsisemast seisundist?“ küsis Stephanopoulos.

„See oli halb episood,“ vastas Biden. „Ei mingeid märke mingist tõsisest seisundist. Ma olin kurnatud. Ma ei kuulanud oma instinkte seoses ettevalmistustega ja... ja halb öö.“

Biden reisis juunikuus Prantsusmaale, et tähistada Normandia dessandi 80. aastapäeva. Pärast seda veetis ta enne debatil osalemist peaaegu nädala Camp Davidi maaresidentsis, et kohtuda nõunikega ja valmistuda.

Stephanopoulos: „Miks ei olnud see piisav puhkeaeg, piisav taastumiseks?“

„Sest ma olin haige. Tundsin end kohutavalt,“ seletas Biden. „Muideks, arstid olid minuga. Ma küsisin, kas nad tegid COVID-testi, sest nad üritasid välja selgitada, mis oli valesti. Nad tegid testi, et näha, kas mul on mingi infektsioon, teate, mingi viirus. Mul ei olnud. Oli lihtsalt väga halb külmetus.“

„Kas sa vaatasid pärast debati kordust?“ uuris Stephanopoulos.

„Ma ei usu, et vaatasin, ei,“ teatas president.

Biden mainis intervjuu ajal korduvalt et debatil läbikukkumine oli tema enda süü, aga pidas vajalikuks ka välja tuua fakti, et Trump valetas 28 korda.

„Aga tundus, et teil oli juba esimesest küsimusest alates probleeme, juba enne tema sõnavõttu?“ jätkas Stephanopoulos uurimist.

„Noh, mul oli lihtsalt halb õhtu,“ vastas president.

ABC News pakkus ka Trumpile sarnast intervjuu võimalust, kuid sai eitava vastuse.