Kui teatavaks oli tehtud tulemused 647 valimisringkonnas 650-st, olid leiboristid saanud 412 kohta (eelmiste valimistega võrreldes +211) konservatiivide 120 (-250) vastu. Kolmandal kohal on liberaaldemokraadid 71 kohaga (+63).

Järgnevad:

Šoti Rahvuspartei 9 (-38)

Sinn Féin 7 (0)

Sõltumatud 6 (+6)

Demokraatlik Unionistlik Partei 5 (-3)

Reform UK 4 (+4)

Rohelised 4 (+3)

Plaid Cymru 4 (+2)

Sotsiaaldemokraatlik ja Tööpartei 2 (0)

Alliansipartei 1 (0)

Ulsteri Unionistlik Pareti 1 (+1)

Traditsiooniline Unionistlik Hääl 1 (+1)

Senine peaminister Rishi Sunak tunnistab konservatiivide kaotust. Ta teatas, et helistas Starmerile ja õnnitles teda. Sunak nimetas seda kainestavaks hinnanguks ja vabandas.

„Me tegime selle ära! Te tegite selle heaks kampaaniat, te võitlesite selle eest, te hääletasite selle poolt ja nüüd on see käes. Muutus algab kohe. Ja see on hea tunne, tuleb aus olla. Neli ja pool aastat partei muutmist. See on see, mille pärast: muutunud leiboristlik partei, valmis teenima meie riiki, valmis taastama Suurbritannia töörahva teenistusse,“ ütles Starmer.

Guardian kirjutab, et tulemused näivad kinnitavat, et leiboristide sõnum „aeg muutusteks“ tabas valijate meeleolusid pärast aastaid kestnud kaost ja lõhenemist tooride valitsemise all, millesse mahtusid Brexit koos kõigi tagajärgedega, COVID-i pandeemia ja Partygate’i skandaal.

Lisaks konservatiividele sai Šotimaal suure kaotuse ka iseseisvusmeelne SNP, mis kaotab üle 40 koha.

Parempoolsete hääli hajutanud Reform UK tõus võib olla Starmeri valitsuse jaoks suur väljakutse. Tuleb kujundada strateegia paremäärmuslaste vastu võitlemiseks.

Esialgsed tulemused näitavad, et leiboristid võitsid tagasi suure osa Põhja- ja Kesk-Inglismaast, mida on mõnikord nimetatud „punaseks müüriks“ ja mille toorid 2019. aastal üle võtsid.

Guardian märgib, et konservatiivid said kaotuse osaliseks pärast nõrka kampaaniat peaminister Sunaki poolt.

Leiboristidel on vähem kui kaks nädalat oma esimese seaduste paketi esitlemiseks kuninga kõnes.