Putini sõnul tekkis Ukraina kriis USA ja tema satelliitide absoluutselt tseremoonitsemata poliitika tõttu, aga Venemaa seisis selle rahumeelse lahendamise eest.

Venemaa pakutud plaan Ukraina kohta lubab, kui Kiiev ja lääs on valis, lahingud viivitamatult lõpetada ja läbirääkimisi alustada, teatas Putin.

„Juuni keskel esitasime me veel ühe reguleerimise variandi, mis Ukraina poole ja mis peamine, tema lääne sponsorite valmisoleku korral see vastu võtta, lubaks sõna otseses mõttes hetkeliselt, viivitamatult lõpetada lahingutegevuse, säilitada inimelusid ja alustada läbirääkimisi,“ lausus Putin.

Putin tänas Shanghai Koostööorganisatsiooni liikmeid ettepanekute eest Ukraina konflikti reguleerimiseks.

„Mitmepooluseline maailm on reaalsuseks saanud. Laieneb riikide ring, kes astuvad välja õiglase maailmakorralduse eest ning on valmis otsustavalt seisma oma seaduslike õiguste eest ja kaitsma traditsioonilisi väärtusi. Tugevnevad uued jõu- ja majanduskasvukeskused,“ kuulutas Putin.

Putin teatas, et Venemaa pakutud uus Euraasia koostöö- ja julgeolekuarhitektuur on kutsutud välja vahetama oma aja ära elanud Euroopa-kesksed ja Euro-Atlandi mudelid, mis andsid ühepoolse eelise ainult üksikutele riikidele. Varasem maailmakord tekitas Putini sõnul kriise kogu maailmas, sealhulgas ka Ukraina oma.

Jaga
Kommentaarid