Kui 9. juunil arvas 35% registreeritud valijatest, et Bidenil on olemas vajalik vaimne ja kognitiivne tervis presidendina töötamiseks, siis nüüd on neid vaid 27%. Neid, kes arvavad, et Bidenil ei ole sellist tervist, oli 9. juunil 65% ja nüüd on neid 72%, vahendab CBS News.

Donald Trumpi peab presidendiameti pidamiseks vaimselt ja kognitiivselt võimeliseks 50% küsitletutest ja ei pea 49%.

Kui veebruaris arvas 37% valijatest, et Biden peaks presidendiks kandideerima ja 63%, et ei peaks, siis nüüd on need arvud vastavalt 28% ja 72%. Demokraatidest arvas veebruaris, et Biden peaks presidendiks kandideerima, 64% ja nüüd arvab nii 54%. Seda, et Biden ei peaks kandideerima, arvas veebruaris 36% demokraatidest ja nüüd on neid 46%.

Küsimusele, miks ei peaks Biden presidendiks kandideerima, vastas 86% küsitletutest, et vanuse pärast, 71% tundis muret otsuste pärast, mida ta võib presidendina langetada, 66% ei ole rahul tema senise tegevusega presidendina ja 59% leiab, et ta ei suuda efektiivselt kampaaniat teha.

Demokraatidest registreeritud valijatest arvab 55%, et Biden peaks kandideerimist jätkama ja 45%, et ta peaks kõrvale astuma.

USA presidendi Joe Bideni perekond õhutas teda aga eilsel kogunemisel Camp Davidis uueks ametiajaks kandideerimist ja võitlust jätkama hoolimata sellest, et tal läks Donald Trumpiga väideldes kohutavalt. Allikate sõnul kritiseerisid mõned perekonnaliikmed Bideni halva ettevalmistamise eest tema abisid. Loe lähemalt siit!