Enne seda osales Biden 48 tunni jooksul viiel kampaaniaüritusel, mille eesmärk oli näidata toetajatele ja sponsoritele, et tema mahakandmiseks on veel vara. Rida toetajaid eesotsas MSNBC saatejuhi Joe Scarborough´ ja New York Timesi juhtkirja autoritega olid selleks ajaks kutsunud teda kandideerimisest loobuma. Sama ettepanekut oli kuulda reede õhtul New Yorgis toimunud kohtumisel kampaania rahastajatega, vahendab New York Times.

Bideni kampaania on seni kinnitanud, et presidendil puudub kavatsus ühe debati tõttu kampaaniast loobuda. Talle on toetust avaldanud ka pereliikmed ning ekspresident Barack Obama. Võtmetähtsus arvatakse olevat pereliikmete arvamusel, kes mängisid 2020. aastal võtmerolli ka Bideni kandideerimisotsuses, vahendab Business Insider. USA meedia praegustel andmetel toetab Bideni abikaasa Jill Biden kampaania jätkamist.

Reedel tunnistas Biden Põhja-Carolinas toimunud kampaaniaüritusel ka ise, et neljapäevane debatt ei läinud hästi. „Ma ei pruugi käia nii kergelt ega rääkida nii sujuvalt kui ma varem tegin,“ ütles ta. „Ma ei pruugi debateerida nii hästi kui varem. Aga ma oskan rääkida tõtt.“