Reformierakonna allikate sõnul oli Michali ainus teadaolev konkurent Hanno Pevkur, kes eile kandideerimast loobus. Michal rõhutas, et erakonnas pole lõhenemist ega konflikte toimunud. „Olen Hannoga vestelnud ja tunnustanud tema riigimehelikku sammu hoida erakonna jaoks ühtsust ja tempot,“ lausus ta.

Michal kinnitas, et koalitsiooni jätkatakse kolme valitsuspartneriga. Ta meenutas, et on olnud osaline koalitsioonides, kus inimsuhted muutusid lõpuks väljakannatamatult teravaks. Oravate, SDE ja Eesti 200 vahel Michali sõnul sääraseid muresid ei valitse. „Ei ole isegi leebelt tülli mindud, omavahel saavad inimesed väga kenasti suheldud,“ sõnas Michal.

Pärast NATO tippkohtumist 11.-12. juulil teatab Kaja Kallas oma tagasiastumisest. Seejärel hakatakse üle vaatama koalitsioonilepet ning eelarvet. „Võib-olla tuleb personaalse riigi küsimus revideerida, sotsiaaldemokraatidel on erinevaid mõtteid,“ vihjas Michal. „Kui majanduslik olukord on keeruline, tuleb ümber hinnata, mida ja mis tempos suudame teha.“

Michal lisas, et riigieelarve tuleb teha arusaadavamaks. Tema sõnul ei suuda seda täna mõista ei avalikkus ega tihti ka rahanduskorüfeed.