Senine peaminister ja erakonna esinaine Kaja Kallas soovitas erakonna juhatusele kutsuda kokku üldkogu ja seal talle järglane valida. Juhatus sõitis millegipärast aga Kallase soovist üles ning läks teist teed. Maalehe peatoimetaja Hindrek Riikoja sõnul ei kritiseeriks ta erakonna juhatuse sellist sammu pooltki nii palju, kuid mõne nädala eest ei oleks olnud EKRE pereheitmist ja kongressi.

„Siis tõttasid osad oravad avalikult, teised omavahel EKREt selliste sammude eest kritiseerima,“ rääkis Riikoja. „EKREle ja Helmetele heideti ette ebademokraatlikku käitumist ja autokraatiat. Nüüd toimutakse aga ise samamoodi.“

Eesti Ekspressi ajakirjanikud Greete Lehepuu hinnangul tahtis juhatus ruttu selgust saada, et Michal saaks hakata valitsust moodustama ja koalitsioonikõnelusi pidama. Riikoja hinnangul ei ole kaks nädalat aga pragu midagi lugenud.

Päevakord prognoosib, et uues valitsuses jätkavad senised kolm valitsusparteid, sest kahe erakonna ja mõne aknaalusega oleks riiki valitseda keeruline ja kallis. Kindlasti vahetuvad aga osad ministrid ning võibolla muutub ka kohtade jaotus erakondade vahel.

Valitsuse ministrites sattus saates eraldi tähelepanu alla ka sotsiaalminister Signe Riisalo, kuid seda seoses automaksuga. Nimelt otsustas Riisalo kritiseerida president Alar Karist, kes jättis puuetega inimeste kaitsmiseks automaksu seaduse välja kuulatamata. Ometigi peaks just Riisalo töö olema nende inimeste kaitsmine.

„Päevakorras“ veel:

  • Miks Tallinna Sadama protsess aastaid venid ning kuidas oma peaprokurör Andres Parmas unustanud oma kunagised seisukohad?

  • Vähemalt kahe koolilõpetajate elu tehti riigieksamite hindamise käigus põrguks, kuid loomulikult ükski ametnik selle eest ei vastuta.

  • Kas Arnold Rüütli lahkumine EKREst on vaid märgiline sündmus või omab see ka sisulist tähendust?


Taskuhäälingusaade „Päevakord“ on iganädalane Delfi Meedia ajakirjanike Greete Lehepuu (Eesti Ekspress), Urmas Jaaganti (Eesti Ekspress) ja Hindrek Riikoja (Maaleht) arvamussaade, milles analüüsitakse mööduva nädala põletavamaid poliitilisi ja ühiskondlikke jututeemasid. Kuula meid ka Delfi Tasku äpist!

Jälgi meid ka säutslas!