Venemaa president Vladimir Putin ja Põhja-Korea liider Kim Jong-un sõitsid eelmisel nädalal Pyongyangis ringi Venemaal toodetud limusiiniga Aurus, et näidata oma tugevdatud läänevastast liitu.

Luksussedaan pidi näitama Venemaa kodumaist võimekust ja näitama vähendatud sõltuvust imporditud tehnoloogiast ja kaupadest.

Tolliandmed näitavad, et seda autot ehitav ettevõte kasutab miljonite dollarite väärtuses imporditud osi, millest paljud saabuvad Põhja-Korea vaenlasest, Lõuna-Koreast.

Osade importimine viitab Venemaa jätkuvale toetumisele lääne tehnoloogiale.

Venemaa importis aastatel 2018–2023 Auruse autode ja mootorrataste kokkupanemiseks seadmeid ja komponente vähemalt 34 miljoni dollari väärtuses, näitas Reutersi andmetel tollidokument.

Import hõlmas Lõuna-Koreast imporditud autode kereosi, andureid, programmeeritavaid kontrollereid, lüliteid, keevitusseadmeid ja muid komponente, ligi 15,5 miljoni dollari väärtuses. Osasid imporditi ka Hiinast, Indiast, Türgist, Itaaliast ja teistest EL-i riikidest.

Putin on nüüdseks kinkinud Kimile kaks Auruse autot, esmalt Kimi veebruaris toimunud Venemaa visiidil ja pisut teistsuguse mudeli juunis Pyongyangi visiidil.