„See oli aeglane algus. See on selge kõigi jaoks. Ma ei hakka sellele vastu vaidlema,“ ütles Harris pärast debatti intervjuus CNN-ile, vahendab Associated Press. „Ma räägin valikust novembris. Ma räägin ühtedest kõige tähtsamatest valimistest meie kollektiivsel eluajal.“

Harris andis keset demokraatide paanikat Bideni nõrga esinemise pärast intervjuud CNN-ile ja MSNBC-le. Tekkisid küsimused, kas 81-aastane president peaks kõrvale astuma.

Kuigi Harris tunnistas Bideni ebaühtlast esinemist, rõhutas ta Trumpi jutu sisu kogu 90-minutilise väitluse vältel, sealhulgas viimase keeldumist mõista hukka 2021. aasta 6. jaanuaril Kapitooliumi rünnanud mässajad ning tema soovimatust lubada tunnustada eesseisvate valimiste tulemust.

Harrise sõnul peaks Bideni ja Trumpi vahel vahet tegema Bideni tegevuse järgi presidendiametis, mitte esinemise järgi debatil.

„Ma saan aru mõttest, mida te väljendate tänaõhtuse pooleteisetunnise debati kohta. Ma räägin kolmest ja poolest aastast sooritusest töös, mis on olnud ajalooline,“ ütles Harris CNN-ile.