Demokraatide rahvuskomitee reeglite järgi ei ole olemas mehhanismi, mille abil saaksid teised erakonna liidrid debatil Donald Trumpi vastu kõigi arvates katastroofiliselt esinenud Joe Bideni välja vahetada. Selle asemel tuleb erakonna suurkogul Bideni vastu kandideerida.

Biden võitis tänavustel eelvalimistel 95% ligi 4000-st suurkogu delegaadist, kes on andnud lubaduse, aga ei ole kohustatud teda toetama.

See tähendab, et ei ole mingit õiguslikku kohustust Bideni poolt hääletada. Nende delegaatide valimisel osariikides on oma rolli mänginud ka Bideni kampaaniameeskond, mis tähendab, et vähemalt pooled neist peaksid Bideni reetma.

Kui Biden nõustuks presidendikandidaadiks nimetamisest keelduma, algataks see avatud ja ennustamatu protsessi talle asendaja leidmiseks.

Kandidaadid võiksid olla näiteks asepresident Kamala Harris, kubernerid Gavin Newsom, Gretchen Whitmer ja JB Pritzker ning teised, kes kuuluksid erakonna erinevatesse geograafilistesse, ideoloogilistesse ja ealistesse tiibadesse ja hakkaksid püüdma delegaate enda poolele meelitada.

Ainsana ei ole aga sõnaõigus lubaduse andnud delegaatidel. Suur roll uue kandidaadi leidmisel oleks ka enam kui 700 siseringi kuulujal.

Väga tähtsad oleksid ka Bideni soovid. Ta võiks püüda protsessi mõjutada, toetades asepresident Harrist. Argument viimase toetuseks on, et ta on juba asepresidendikandidaat.

Biden ja Harris peaksid ikkagi delegaate veenma. Bideni delegaadid ei asu automaatselt Harrise selja taha, aga Bideni toetusavaldusest võiks selleks piisata. Ei ole aga garantiid, et Harrise nõrk toetus arvamusküsitlustel ei tõukaks mõnda demokraati temast eemale.

Kui Harris saaks nominatsiooni, vajaks ta oma asepresidendikandidaati ja sellele kohale tuleks võitlus erakonna tulevaste tähtede vahel.

Ohio osariigi seadus nõuab, et kandidaadid oleksid kindlaks määratud 7. augustiks. Seega on tähtaeg vaid 40 päeva kaugusel.