Tartu 2024 suvepeol astuvad üles ootamatutes kooslustes armastatud artistid: Ollie, Peeter Volkonski, Sissi, Liisi Koikson, Nele-Liis Vaiksoo, Heidy Tamme ja paljud teised. Lisaks tulevad lavale näitlejad Märt Avandi ja Ott Sepp, kellele pole võõraks ka laulmine ja huumor. Kaasa teevad Tartu Akadeemiline Meeskoor, Shat​​é tantsukool, võimlemisklubi Janika, rahvakunstiseltsi Leigarid Tartu rühm ja Tähtvere tantsukeskuse tantsijad.

Tartu 2024 suvepeo lavastaja Tanel Jonase sõnul on lavastuse juhtmotiiv ehk risttee olnud läbi aegade tähendusrikas ja väega koht. „Kui mõelda Tartu ja Eesti ajaloole, tundub mulle lausa ilmvõimatu, et väike eesti rahvas ja Tartu on traditsioonide, kultuuride ja keeruliste ajaloosündmuste ristteel ellu jäänud. Sealjuures on Tartu end ületanud ning arenenud jõulise visiooniga kultuurimõtte kandjaks – 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks,“ avas Jonas kontsertlavastuse pealkirja.

Lavastuses kõlavad lood Eesti levi- ja popmuusika kullafondist, millest paljude teiste seas uue arranžeeringu saanud lood: „Kaua sa kannatad“, „Segased lood“, „Ära möödu must lähedalt“, „Sepa kahurikuul“ ning „Armastus päästab maailma“. „Peame oluliseks tuua esile Tartut ja Lõuna-Eestit ning loodame kõnetada ja ühendada vaatajaid lauludega, mis ühtlasi jutustavad ka Tartu 2024 loovkontseptsiooni ehk Ellujäämise Kunstide lugu,“ rääkis kontsertlavastuse muusikajuht Siim Aimla.

Tartu 2024 suvepidu laupäeval, 3. augustil algab Autovabaduse puiesteele selleks õhtuks püstitatud suurel laval kell 22. Otseülekande teeb Eesti Televisioon. Kontsertetenduse „Ellujäämise kunstid ristteel“ autorid on Tanel Jonas ja Laura Võigemast, muusikajuht Siim Aimla. Lavakoreograafia seab tervikuks liikumisjuht Rauno Zubko. Suvepeo lõpetab Lõuna-Eesti metal-punkansambel Winny Puhhi kontsert. End maailma veidramaks bändiks nimetav koosseis tähistab sel aastal 30. sünnipäeva.