„Me oleme juba kinni püüdnud üle 30 000 sellise, kes on saanud kodakondsuse ja ei soovi end sõjaväeliselt arvele võtta lasta, oleme nad arvele võtnud ja oleme juba umbes 10 000 sõjalise erioperatsiooni tsooni saatnud,“ ütles Bastrõkin, kelle sõnul on õiguskaitseorganid hakanud nii realiseerima konstitutsiooni ja seaduste sätteid, vahendab Meduza.

„Meile öeldakse: „Milleks neid sinna vaja on, neid seltsimehi?“ Kaevikuid kaevama ja kindlustusi rajama. Selleks on vaja tõeliselt häid töökäsi. Täna täiendavad nad meie tagalaüksuste ridu,“ lausus Bastrõkin.

Oma esinemise käigus Peterburi rahvusvahelisel juriidikafoorumil tegi Bastrõkin ettepaneku muuta Venemaa rändepoliitikat: „Ma arvan, et kõige tähtsam on muuta Venemaa rändepoliitikat, põhjendada täpselt vajadust ja võib-olla teha isegi üldse nii, et lahendada oma poliitilised, majanduslikud, rahvuslikud ja muud probleemid sisemiste ressurssidega.“

Meduza märgib, et Venemaa õiguskaitseorganid korraldavad pidevalt reide ettevõtetesse, kus töötavad võõrtöölised. Neil antakse kätte kutsed ja viiakse sõjaväekomissariaatidesse. Kodakondsuseta sisserändajatele lubatakse kiirendatud korras Vene pass anda, kui nad kaitseministeeriumiga lepingu allkirjastavad.

Jaga
Kommentaarid