Ajalehe Sunday Timesi teatel saadeti parteiametnik Nick Mason puhkusele pärast Ühendkuningriigi hasartmängukomisjonilt tulnud kaebust. Tegu on juba neljanda konservatiivse partei kõrge liikmega, keda sellises pettuses kahtlustatakse. Politsei kahtluse järgi teenisid poliitikud kihlveopettusega kokku tuhandeid naelu.

Esimesena sai sellise kahtluse valimistel kandideeriv Craig Williams, kes töötab parlamendis peaminister Rishi Sunaki assistendina. Kahtluse järgi panustas Williams enne valimispäeva avaldamist 100 naela võimalusele, et erakorralised valimised tulevad 4. juulil.

Samuti on uurimise all partei kampaaniadirektor Tony Lee ja tema abikaasa ning valimistel kandideeriv Laura Sanders. Eelmisel nädalal vahistati sama skandaaliga seoses üks politseiametnik, kes kuulub Sunaki ihukaitsesse.

Siseminister James Cleverly kinnitas pühapäeval, et tema andmeil puudutab skandaal ainult väikest isikute ringi ning pole põhjust arvata, et pettuses osales ka mõni ministritest.

4. juuli valimistel ootab konservatiive kõigi prognooside järgi massiivne valimiskaotus, mis võib nad jätta halvemal juhul parlamendi suuruselt kolmandaks jõuks. Järgmise valitsuse moodustab suure tõenäosusega leiboristide juht Keir Starmer.