Rünnak toimus Pariisi loodeosas asuvas eeslinnas. Tüdruku sõnul viibis ta koos sõbraga kodu lähedal pargis, kui talle lähenesid 12–13aastased poisid ja lohistasid ta kuuri. Politsei ütles AFP-le, et kahtlusalused peksid tüdrukut ning sundisid astuma anaalsesse ja vaginaalsesse vahekorda ja tegema oraalseksi, samal ajal öeldes tapmisähvardusi ja antisemiitlikke märkusi.

Tüdruku sõbral õnnestus kaks ründajat tuvastada. Esmaspäeval peeti kinni kolm poissi. Kahele 13-aastasele poisile esitati teisipäeva õhtul süüdistus grupiviisilises vägistamises, antisemiitlikes solvangutes, vägivalla kasutamises ja tapmisähvardustes. Nad võeti vahi alla. Kolmas, 12-aastane poiss sai süüdistuse antisemiitlike solvangute esitamise, tapmisähvarduse ja vägivalla kasutamise eest, kuid mitte vägistamises. Pärast süüdistuse esitamist lubati tal koju naasta.

Ennetähtaegsetele valimistele läheneva Prantsusmaa õhk on pingetest paks, kuid rünnak suurendas neid veelgi, kirjutas France24. Kolmapäeval mõistis Renaissance’i kuuluv Prantsusmaa president Emmanuel Macron „antisemitismi nuhtluse“ hukka ja väljendas õudu alaealiste jõhkra rünnaku üle. Tema sõnul ähvardab antisemitism Prantsusmaa koole.

Rünnakut kommenteerisid ka vasak- ja parempoolsete parteide juhid. Vasakäärmusliku partei La France Insoumise juht Jean-Luc Mélenchon mõistis X-is tehtud postituses antisemiitliku rassismi hukka. Tema poliitilised vastased süüdistavad Mélenchoni sageli ebamäärastes kommentaarides antisemitismi kohta.

Poliitilise spektri teises otsas kutsus paremäärmuslaste liider Jordan Bardella üles võitlusele antisemitismi vastu, mis on Prantsusmaad 7. oktoobrist murdnud. Macroni põhirivaal, Rassemblement Nationali juht Marine Le Pen süüdistas vasakäärmuslasi selles, et nad on viimastel kuudel juute häbimärgistanud Iisraeli-Palestiina konflikti „instrumentaliseerimise“ kaudu.

Prantsusmaal elab Euroopa suurim moslemikogukond. Pärast 7. oktoobril toimunud Hamasi rünnakut ja Iisraeli algatatud Gaza sõda on Prantsusmaal suurenenud antisemiitlike tegude hulk. Prantsusmaa pearabi Haim Korsia kirjutas platvormil X, et on hirmul. Ametlike andmete järgi kolmekordistus selle aasta esimese kolme kuu jooksul antisemiitlike tegude arv Prantsusmaal võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

2023. aastal registreeriti 1676 antisemiitliku tegu, neist 12,7% toimus koolides.