Sündmus algas malevlaste ja rühmajuhtide kogunemisega Vabaduse väljakul, kust liiguti ühise rongkäiguga mööda Harju tänavat Raekoja platsile. Seal tervitasid malevlasi Tallinna linnapea Jevgeni Ossinovski, abilinnapea Aleksei Jašin ja sihtasutuse Õpilasmalev juhataja Külli Tatter.

„Oleme väga tänulikud tööandjatele, kes usaldavad meie noori ja pakuvad neile võimalust saada esmane töökogemus. Siiski ei ole malev koht ainult töö tegemiseks, seal õpitakse mitmeid eluks vajalikke oskusi. Arenevad kohusetunne, ajaplaneerimise oskus ning võime arvestada kaaslastega. Mõnikord leitakse malevast sõbrad kogu eluks,“ sõnas Külli Tatter.

Avatseremoonial said uued rühmakomandörid kätte tunnistused, malevanoored andsid vande ning ühiselt esitati malevalaule.

Tallinnast läks teele 60 malevarühma, millest 28 jäävad tööle pealinna ja suuremale osale neist on tööandjaks linna asutused (näiteks linnaosavalitsused, lasteaiad, botaanikaaed, loomaaed, Kadrioru park jt). 32 rühma läheb laiali üle kogu Eesti, kus tööandjateks on eraettevõtted põllumajanduse, teeninduse ja tootmise valdkonnast.

Malevasuve lõpetab 13.-15. augustini toimuv üleriigiline EÕM-i kokkutulek Toosikannul.