„Kindral Herem on väga keerulisel ajal Eesti kaitseväge kindlalt juhtinud ja panustanud kaitsevõime arendamisesse kogu südamega. Tema töö on olnud märkimisväärne ja muutnud Eesti turvalisemaks paigaks, kus elada,“ sõnas Pevkur.

Kindral Martin Herem on juhtinud Eesti kaitseväge 2018. aasta 5. detsembrist. Kaitseväes alustas kindral Herem oma teenistust 1992. aastal. Enne kaitseväe juhatajaks nimetamist teenis kaitseväe peastaabi ülemana. Varem on ta teeninud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ja kirde kaitseringkonna ülemana ning Tapa väljaõppekeskuse staabiülemana.

Lisaks teenistusele erinevatel juhtivatel ametikohtadel on ta osalenud välisoperatsioonil Iraagis ning kuulub Kaitseliidu taasasutajate hulka.

Lisaks eelmainitud väljaõppele on kindral Herem lõpetanud keskastmekursuse Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgemas Sõjakoolis ja kõrgema juhtimiskursuse Balti Kaitsekolledžis.

Kindral Heremit on tunnustatud Kotkaristi I klassi teenetemärgiga, Kaitseväe teeneteristiga riigikaitseliste teenete eest, Kaitseväe teenetemärgiga kaitsealaste teenete eest, Kaitseväe eeskujuliku teenistuse risti ja paljude teiste aumärkidega.