Ohvriks langes 12-aastane laps, kelle vigastused olid tõsised, ent mitte eluohtlikud. Ohver oli välismaise taustaga Soome kodanik.

Pussitamine toimus Oulu kesklinnas neljapäeval kell 18.36. Lisaks ohvrile üritas kurjategija pussitada veel üht inimest, kuid ebaõnnestunult. Politsei pidas mehe kinni.

Yle teatel kuulus vahistatud mees keelatud rühmitusse Põhjala Vabastusrinne. Kinnipeetu on 33-aastane Sebastian Lämsä, kes on karistada saanud varemgi. 2012. aastal ründas ta Oulu geiparaadil vasakpoolset poliitikut Dan Koivulaaksot pipragaasiga. 2013. aastal jäi ta süüdi Jyväskylä raamatukogus toimunud pussitamises ja muudes kuritegudes, mille eest talle mõisteti pooleteist aasta pikkune tingimisi karistus. Samuti kahtlustati teda lõhkeaine hankimises, mida puudutav juurdlus jätkub siiamaani.

Juhtumit nimetas skandaalseks ka rändevastase partei Põlissoomlased juht ja rahandusminister Riikka Purra, kes eeldas ekslikult, et rünnaku sooritajaks olid tänavagängsterid. „Kahjuks toimub siin sama, mis teistes riikides – kuritegevus, tänavagängid ja nii edasi,“ vihjas Purra. Hiljem täiendas Purra oma avaldust ja nõustus enda kriitikutega, et tõsiselt tuleb võtta igasugust kuritegevust. „Äärmusliikumised, narkootikumid, röövimised, gängid: probleemid kasvavad,“ lisas ta.

Yle intervjueeris ka kohalikke võõrtaustaga elanikke, kellest osa tunnistas, et rassistlik rünnak tekitab neist pelgust. „Kardan oma laste pärast,“ ütles kurdi rahvusest Emrah Caner. Bangladeshist pärit Sabbir Ahmed toonitas, et juhtunu ei ole Soomele tüüpiline ja ükski immigrant ei oleks osanud Oulus midagi sellist oodata.