Hetkel teadaolevalt kaotas Kamariku karjääris sõiduautot Ford Maverick juhtinud 37-aastane mees sõiduki üle kontrolli ning tegi avarii, mille tulemusel rullus auto katusele. Õnnetuse tagajärjel sai raskelt viga sõidukis kaasreisijana viibinud 12-aastane poiss, kes suri sündmuskohal.

Fordi roolis olnud alkoholijoobes mees sai viga, aga tema vigastused ei olnud rasked. Seni teadaolevalt olid sõidukit juhtinud mees ja autos viibinud laps turvavööga kinnitamata. Politsei pidas kinni roolis olnud 37-aastase mehe.

Ida prefektuuri operatiivjuhi Aleksander Marki sõnul ei käi alkohol ja sõiduki juhtimine mitte üheski olukorras kokku. „Autot juhtides vastutab igaüks mitte ainult enda, vaid ka kaasreisijate ja teiste liiklejate ohutuse eest. Alkoholijoobes rooli istumine peab olema absoluutselt välistatud, sest purjuspeaga mootorsõiduki juhtimine on äärmiselt ohtlik. Pole vahet, kui palju inimene on joonud või kus ta plaanib sõitma minna, alkoholijoobes ei tohi sõidukit juhtida,“ rääkis Ida prefektuuri operatiivjuht.

„Purjus inimest ei tohi mitte mingil juhul rooli lasta ning juhul, kui keegi märkab kahtlase sõidustiiliga sõidukijuhti, siis tuleb sellest viivitamatult politseile teada anda. Kahjuks jõudis seekord alkoholijoobes juht autorooli ning põhjustas traagilise õnnetuse, milles kaotas elu 12-aastane laps. Avaldan sügavat kaastunnet kõigile lähedastele,“ lisas Mark.

Juhtunu uurimiseks alustas politsei kriminaalmenetlust ja õnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Jaga
Kommentaarid