Rünnak ei olnud edukas. Ukraina poole kinnitusel hävitati kaheksa Vene tanki ja kaheksa lahingumasinat. Video põhjal kasutasid kaitsjad masinate hävitamiseks nii tavalist suurtükimoona, kobarmoona kui ka droonidelt pillatud lõhkekehasid, võimalik on ka miinide kasutamine.

Sarnase teate avaldas ka Hortõtsja väegrupeeringu pressiesindaja Nazar Vološõn, kelle sõnul sai lisaks kaheksale hävitatud Vene tankile Pokrovski piirkonnas kahjustada veel kaks tanki. „See teeb kokku kümme tanki ehk terve tankikompanii,“ ütles Vološõn agentuurile Ukrinform. „Lisaks hävitasid meie kaitsjad samal perioodil kaheksa lahingumasinat, kaks suurtükisüsteemi ja veel neli sõidukit, lisaks ühte kahjustades.“ Vološõni väitel kaotasid Vene väed kokkupõrkes surnute ja haavatutena kokku 242 võitlejat.

Ukrainska Pravda vahendas neljapäeval anonüümse NATO ametniku kommentaari, kelle sõnul on Venemaa kandnud Harkivi pealetungi tõttu „astronoomilisi“ kaotusi. „Venemaa kaotas [kõigil rinnetel] maikuu jooksul arvatavati 1000 inimest päevas,“ ütles ametnik, kelle sõnul oli see ainuüksi hukkunud Vene sõdurite arv. Ukraina poole avaldatud ametlikud numbrid hindavad vastase kaotusi tavaliselt veelgi kõrgemalt.

Jaga
Kommentaarid