Pöördumise tekst täismahus

Isamaa

Lugupeetud president Alar Karis,

Pöördumisele allakirjutanud paluvad Teil mitte välja kuulutada automaksu seadust. Leiame, et automaksu kehtestamine on ebaõiglane ja tänases majandusolukorras liigseks koormaks inimestele ja ettevõtetele.

Eesti on hajaasustusega riik, mis teeb auto omamise paljudele peredele hädavajalikuks. Just elukoht määrabki kõige rohkem, kui sagedasti autot kasutatakse. Automaksu kehtestamine on piirang eraomandile, takistab liikumisvabadust ning halvendab eriti lastega perede ja erivajadustega inimeste olukorda.

Ebaõiglust süvendab ka asjaolu, et automaks rakendub tagasiulatuvalt ning maksu alla satuvad juba täna kasutusel olevad sõiduvahendid. Seejuures ei küsinud Riigikogu valimistel rahva mandaati automaksu kehtestamiseks ükski valitsuserakond.

Arvestades kaheksandat kvartalit kestvat majanduslangust, kõrget inflatsiooni ning teisi valitsuse kehtestatavaid uusi makse annaks automaksu kehtestamine täiendava hoobi Eesti majandusele, ettevõtetele ja inimestele, mistõttu palume Teil mitte välja kuulutada Riigikogu menetletavat mootorsõidukimaksu seadust.