Selle asemel toetab Michel allikate väitel Kreeka peaministri Kyriakos Mitsotakise kandidatuuri, kes kuulub sarnaselt von der Leyenile Euroopa Rahvapartei (EPP) ridadesse. Politico teatel väidab nii viis erinevat diplomaati ja ametnikku, kes nimetasid Micheli tegevust meeleheitlikuks. „Parimal juhul on see tüütu, halvimal juhul destabiliseeriv,“ hoiatas üks EL-i ametnik, kelle sõnul on Michelil „kast banaanikoortega,“ mida ta üritab von der Leyeni teele loopida. Allikad aga leiavad, et sellega õõnestab Michel oma viimast autoriteeti muude kõneluste pidamiseks.

Samuti leiab Michel väidetavalt, et tema järeltulijaks ülemkogus sobiks paremini Taani peaminister Mette Frederiksen, mitte väidetav favoriit ja endine Portugali peaminister António Costa. Mõlemad on parteiliselt kuulvuselt sotsid. Liberaalid peaksid valimisjärgse võimuloogika järgi saama EL-i välisesindaja koha, ent selle üle Politico artiklis ei spekuleerita.

Micheli büroo nimetas uudist „järjekordseks“ valeuudiseks ning valetamiseks, täpsustamata, keda selliste valede levitamises kahtlustatakse. Eesistuja pressiesindaja kinnitusel on Michel suhelnud individuaalselt kõigi Euroopa liidritega, ent ühtegi konkreetset nime pole veel jutuks tulnud. Avalduses mööndakse vaikimisi, et seega pole Michel jutuks võtnud ka von der Leyeni jätkamist. Äsjasel G7 kohtumise ühispildil mahtusid kaks EL-i juhtametnikku ühele pildile, ehkki nende vahele jäi seitse riigijuhti.