Valitsusse kuuluvad Geert Wildersi populistlik Vabaduspartei (PVV), paremtsentristlik Vabaduse ja Demokraatia partei (VVD), tsentristlik Uus Ühiskondlik Kokkulepe ja põllumeeste huvidele keskenduv partei BBB. Peaministriks saab endine luurejuht Dick Schoof, kes oli viimati justiitsministeeriumi kantsler. Ta on endine sotsialistliku Tööpartei liige ja praegu parteitu, Iga partei saab ühe asepeaministri koha.

Koalitsioon loodab valitsusele parlamendi heakskiidu saada enne 26. juuni Euroopa ülemkogu. PVV pidi loobuma esimesest rändeministri kandidaadist, kuna Wildersi pikaajaline toetaja Gidi Markuszower keeldus julgeolekukontrolli läbiviimisest. Tema asemel saab rändeministriks PVV esindaja Marjolein Faber. Samuti saab parempopulistlik erakond endale taristuministri, terviseministri, majandusministri ning väliskaubanduse ministri koha. Wilders valitsusse ei lähe.

Samal ajal, kui käivad kuuldused VVD endise peaministri Mark Rutte saamisest NATO peasekretäriks, selgus, et NATO endine kõrge ametnik David van Weel saab VVD esindajana Hollandi julgeolekuministriks. Kaitseministriks saab VVD liige Ruben Brekelmans ning rahandusministriks sama partei esindaja Eelco Heinen. VVD liige Sophie Hermans saab niihästi kliimaministriks kui asepeaministriks.

Välisministri koht läheb uuele protestiparteile Uus Ühiskondlik Kokkulepe. Välisminister Caspar Veldkamp on varem olnud suursaadik Iisraelis ja tema nimetamine tõotab muu hulgas Hollandi jätkuvat tugevat toetust Iisraelile. Sama partei saab ka sotsiaalministri, haridusministri ja siseministri koha. Partei juht Pieter Omtzigt ise valitsusse ei lähe.

BBB saab kaks ministeeriumit, millest üks tegeleb elamumajanduse ja teine põllumajandusega.